Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Pielęgniarka stała się bezdomna z powodu obaw przed COVID-19

110

Kathrine Slinski jest pielęgniarką środowiskową i pracuje w Ottawie. Jeszcze do niedawna mieszkała w wynajętym pokoju, jednak od czasu wybuchu pandemii stała się bezdomna. Z powodu pracy nikt nie chce podpisać z nią umowy najmu.

Koronawirus. Pielęgniarka stała się bezdomna z powodu obaw przed COVID-19
(Facebook.com, Kathrine Slinski Kiss)

Mieszkanie, które wymówiono Kathrine Slinski, zostało przez nią wynajęte zaledwie tydzień wcześniej. Pielęgniarka była w trakcie przeprowadzki, kiedy najemczyni poprosiła ją o pilne spotkanie.

Koronawirus: dlaczego wszyscy najemcy odmawiają pielęgniarce?

Gospodyni wymówiła Slinski umowę najmu, mimo że ta opłaciła już czynsz i kaucję. Swoją decyzję motywowała tym, że nowa lokatorka pracuje jako pielęgniarka. Najemczyni należała do grupy osób "wysokiego ryzyka" i obawiała się, że Kathrine Slinski może ją zarazić koronawirusem.

Pielęgniarka udzieliła wywiadu dla CBC News. Jak twierdzi, jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania omówiła z gospodynią środki bezpieczeństwa. Obiecała, że po powrocie będzie dokładnie myła ręce i zdejmowała odzież roboczą. Zapewnia, że mimo problemów, które sprawiła jej była gospodyni, odczuwa wobec niej współczucie.

Zobacz także: Zobacz też: Apel hiszpańskiej pielęgniarki. "To jest piekło, siedźcie w domu"

Martwiła się, że narażę ją na wirusa wywołującego COVID-19, a ponieważ jest uważana za osobę wysokiego ryzyka po prostu nie mogła mi wynająć pokoju. Mogę całkowicie zrozumieć jej punkt widzenia i zgodzić się z obawami – wyjaśniła Kathrine Slinski w rozmowie z CBC News.

Kathrine Slinski wciąż doświadcza problemów ze znalezieniem pokoju. Pozostali najemcy również obawiają się, że obecność kobiety narazi ich na zarażenie koronawirusem. W jednym z przypadków to drugi lokator był przeciwny jej przeprowadzce. Pielęgniarka jest zmuszona nocować u obcych osób, które przeczytały jej historię na Facebooku i zaoferowały wsparcie.

CBC News skontaktowało się z byłą gospodynią Kathrine Slinski. Kobieta wyraziła żal, że przez nią pielęgniarka doświadcza tak poważnych problemów. Wyjaśniła, że zwróciła jej czynsz oraz kaucję i na razie nie zamierza szukać nowego lokatora. Jak tłumaczy, choruje na rozedmę płuc i niedawno została wyleczona z raka i dlatego tak obawiała się zarażenia koronawirusem.

Płakałam, kiedy próbowałam podjąć decyzję. Mam dobre serce, a to było dla niej niesprawiedliwe – wspominała swoją była lokatorkę w rozmowie z CBC News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić