o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Koronawirus we Włoszech. Zarażona pielęgniarka popełniła samobójstwo

76
Podziel się

Tragiczne doniesienia z włoskiego miasta Monza. U jednej z pielęgniarek tamtejszego szpitala wykryto koronawirusa. 34-latka, która zmagała się z olbrzymim stresem w pracy, popełniła samobójstwo.

Daniela Trezzi w szpitalu San Gerardo
Daniela Trezzi w szpitalu San Gerardo (Italian National Federation of Nurses)
bDJyNlmJ

Tragiczną informację potwierdził Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek. Organizacja przekazała wyrazy "najszczerszego współczucia i żalu" rodzinie zmarłej. Zrobiła to w imieniu 450 tysięcy zrzeszanych przez siebie pracowników medycznych, ich rodzin i przyjaciół.

Pracowała na "froncie". Tak nazywany jest szpital San Gerardo. Znajdująca się w Lombardii placówka to "największy front" walki z pandemią koronawirusa we Włoszech.

Nazywała się Daniela Trezzi. Miała 34 lata i pracowała na oddziale intensywnej terapii. Przyczyny dramatycznej decyzji kobiety nie są znane, jednak pracownicy San Gerardo mają o nich własne zdanie. Na pierwszym miejscu wymieniają stres, w którym przez ostatnie dni Trezzi nieustannie żyła. Drugim wymienianym powodem są wyrzuty sumienia. U 34-latki zdiagnozowano COVID-19. Kobieta miała zadręczać się myślami, że mogła nieświadomie zarazić koronawirusem innych ludzi, a pośród nich swoich bliskich.

bDJyNlmL

Koronawirus we Włoszech i na świecie. Pielęgniarki żyją w ogromnym stresie

Przypadek z miasta Monza nie jest pierwszym. Przed tygodniem odebrała sobie życie pielęgniarka z Wenecji.

Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek do tego z Wenecji. To samo skłoniło obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej takich sytuacji już się nie wydarzy – napisał w swoim oświadczeniu Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek.

Zobacz także: Zobacz także: Ile kosztuje wykonanie jednego testu na koronawirusa? Ekspert ujawnia koszty
bDJyNlmR

Podobnie tragiczne doniesienia napłynęły również z Wielkiej Brytanii. W Londynie poprzez przedawkowanie leków życie odebrała sobie 20-letnia pielęgniarka. Ona również pracowała na oddziale intensywnej terapii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

bDJyNlmS
bDJyNlnm
KOMENTARZE
(76)
pr88
11 miesięcy temu
prawdziwa zaraz to destrukcja ludzkiej psychiki na masową skalę. prawdziwy zabójca to wszechobecna depresja i schizofrenia. 100 lat teamu ludzkość podniosła się z masowej wojny i prawdziwej masowej epidemii grypy, a dziś pada już w przedbiegach...
Koko
11 miesięcy temu
Czas najwyższy docenić ciężka prace pielęgniarek ,to one są najbliżej pacjenta ,nasza służba zdrowia od lat nie docenia ich pracy ,nie ma integracji całego personelu medycznego ,lekarze często uważają ,ze oni są najważniejsi ,zastanówmy się jak funkcjonowałaby służba zdrowia bez ich obecności ,spróbujmy sobie wyobrazić jeden dzień funkcjonowania szpitala bez ich obecności ?
Dany
11 miesięcy temu
W czasie epidemii o2 częstuje nas śmiercią. Życie piękniejsze jest niż śmierć. Zamiast napisać coś o wolontariuszach pozytywnego.
bDJyNlnn
Ira
11 miesięcy temu
Hejterow powinno sie karać jak bandytów. Bo on rownież zachowuje sie jak bandzior albo jeszcze gorzej. Swoim jadem zabija więcej osób jak napastnik oko w oko.
goska
11 miesięcy temu
Aż mi serce zatrzymało się na chwilę z żalu... Nie dziwię się, że nie wytrzymała psychicznie, bo przecież to ONI pracownicy służby zdrowia są narażeni najbardziej.. :( Potem sprzedawcy i pozostali urzędnicy...Niech to się już wreszcie skończy... Współczuję rodzinie tej pielęgniarki.. :(
Najnowsze komentarze (76)
Nie nie
11 miesięcy temu
Pr88 haha - ale ty jesteś głopi
Hxdag
11 miesięcy temu
Strasznie przykre. Trzymajcie się dzielnie, jesteśmy z wami
gjd
11 miesięcy temu
módlmy sie za tych co nie pojednali sie z bogiem bo to nie koniec wirusów będą nowe....objawienia matki bożej Trevignano Romano przestrzega tam MARYJA że elity tego świata chcą ludzi zniewolic i te pandemie tez są tam przepowiedziane
Ralvik
11 miesięcy temu
To za dużo na jedną osobę, współczuję, musiała naprawdę przeżyć dramat,nawet nie mamy pojęcia jak to wygląda od środka, wyrazy współczucia dla rodziny
Sly
11 miesięcy temu
Wyrazy współczucia, przykro mi
mariusz1954
11 miesięcy temu
Ci ludzie którzy umierają, to nie umierają na koronawirusa, tylko na choroby towarzyszące. Zdrowy organizm sobie poradzi i wylezie z tego i przestańcie ludzi straszyć. Stosujcie się do tego co oni od was chcą, to szybciej wyleziecie z tego wszystkiego. Jak nie będziecie ich słuchać, to kraj zamieni się w szpital i będzie takie piekło jak we Włoszech. tam jest mór. Służba zdrowia się sypie. Brakuje respiratorów, wszystkiego. Wszystko przez beztroskę i głupotę ludzką. Niepotrzebne są żadne maseczki, ani testy, bo to nie leczy. Robią wam pranie mózgu. Pozdrawiam.
mariusz1954
11 miesięcy temu
Wszystkie te samobójstwa są wynikiem głupoty i beztroski społeczeństwa. Pełno chorych i to jeszcze oprócz tego ciężko chorych i na dokładkę śmierć na porządku dziennym. To są osoby młode i taka rzeczywistość zaczyna je przerastać. Jeszcze stres, że się zaraziły i mogły pozarażać innych. Te wszystkie okoliczności powodują, że człowieka ta rzeczywistość zaczyna przerastać. Wyobraźcie sobie że są takie osoby u których widok cmentarza i kostnicy, pogrzebu, zwłok przyprawia o mdłości. Ci ludzie Włosi, Anglicy , Hiszpanie po prostu olali niebezpieczeństwo zarażenia się i się pozarażali gromadząc się na meczach, imprezach w pubach itd. Tyle tych chorych jest, że służba zdrowia się sypie, wszystkiego brakuje. Żaden rząd, żaden system tego nie wytrzyma, będzie katastrofa. We W.loszech już jest katastrofa. Róbcie wszystko, żeby w Polsce nie było takiego kataklizmu. Pozdrawiam.
KRMacek
11 miesięcy temu
i to jest efekt pandemii paniki
bDJyNlnf
kicia13
11 miesięcy temu
czytając te fake newsy można rzeczywiście zwariować i odebrać sobie życie
Agawwww
11 miesięcy temu
Niestety dla ludzi wrażliwych Dotychczasowe wydarzenia naprawdę obniżają nastrój . Mnie sytuacja przytłacza i powoduje jego znaczne obniżenie. Negatywne informacje wprowadzają w stany depresyjne , wokoło również cała aura to cóż mogą powiedzieć osoby będące tak blisko tego nieszczęścia . Jestem całym sercem z Wami . Jest ni bardzo przykro patrzeć na świat ;-( Niech Bóg ma Cię w opiece !
rety
11 miesięcy temu
Czyżby przepowiednia miała się ziścić?. Że włochy padną, a nad Watykanem będzie powiewać flaga islamu?
babcia
11 miesięcy temu
podziwiam tych ludzi...patrzą codziennie na ludzkie cierpienie, tragedię...trzymajcie się , lub szukajcie ratunku jak sami nie dajecie rady...ale nie takiego rozwiązania, straszne...
Anna
11 miesięcy temu
Kochana Danielo dziękujemy Ci za Wszystko za twoją Miłość do Ludzi za niesioną im Pomoc za Twoje Wspaniale Serce za Wszystko za to że Byłaś Jesteś Aniołem który za szybko Zgasł strasznie Dramatyczna jest Wiadomość o Twojej Śmierci Ludzie Najlepsi Najcenniejsi nie Wytrzymują to też obrazuje Twoje Anielskie Serce i Twoją ludzką Wrażliwość Dziękujemy Ci Kochana Spoczywaj w Bogu
azazz
11 miesięcy temu
Módlmy się za: -służbę zdrowia aby Bóg uratował ich przed wirusem, -zmarłych przedwcześnie, -zarażonych za ich wyzdrowienie, - za odpowiedzialność zarażonych aby świadomie nie narażali innych na wirusa Boże ratuj nas przed - hejterami -zarażeniem koronowirusem, -bezdusznością inny, -głupotą i barkiem zrozumienia -brakiem tolerancji -ogrzej zimne serce, może jest dla nich szansa i odnajdą w sobie uczucie zrozumienia i miłości,
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić