o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Premier Holandii złamał zasadę bezpieczeństwa

1
Podziel się

Mark Rutte zwołał konferencję prasową, na której przedstawił zasady profilaktyki przed koronawirusem. W trakcie konferencji premier Holandii popełnił gafę – chwilę po wygłoszeniu zaleceń sam złamał jedno z najważniejszych.

Koronawirus. Premier Holandii złamał zasadę bezpieczeństwa
(Youtube.com)
bEiDWkQB

Premier Holandii wezwał mieszkańców państwa, by przestrzegali zasad higieny. Zalecił, aby częściej myli ręce, uważali przy kichaniu oraz korzystali z papierowych, a nie materiałowych chusteczek do nosa. Zwrócił także uwagę, żeby zamiast podawać sobie ręce na powitanie, stukać się łokciami.

Co niewłaściwego zrobił Mark Rutte?

Mark Rutte na koniec konferencji prasowej chciał podziękować Jaapowi van Disselowi. To dyrektor holenderskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Centrum Środowiska Kontroli Chorób Zakaźnych. Jednak premier zapomniał o własnych zaleceniach i zamiast stuknąć się z kolegą łokciami, podał mu rękę.

bEiDWkQD

Jaap van Dissel szybko napomniał premiera. Gestem dał mu znać, aby stuknęli się łokciami. Mark Rutte wyjaśnił, że pożegnał się uściśnięciem dłoni z nawyku.

Obecnie w Holandii zdiagnozowano 320 przypadków zarażenia koronawirusem. Do zachorowań doszło w 100 gminach.

Zobacz też: Wilki wróciły do Holandii. Rolnicy obawiają się ataków

bEiDWkQJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEiDWkRe
KOMENTARZE
(1)
Togame
rok temu
🤭 ale sam zapomniał że podawanie rąk w miejscu pracy np jest narazie na jakiś czas zabronione ze względu na koronawirusa chyba że umył wcześniej ręce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić