Natalia Bogucka| 

Koronawirus. Rosja wyprzedziła Chiny pod względem liczby zakażeń

182

Rosja potwierdziła ponad 87 tys. przypadków koronawirusa. Tym samym wyprzedziła Chiny i stała się 9. krajem na świecie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Rosji stwierdzono ponad 6 tys. zakażeń.
W ciągu ostatniej doby w Rosji stwierdzono ponad 6 tys. zakażeń. (Getty Images, Mikhail Svetlov)

W ciągu ostatniej doby Rosja potwierdziła kolejnych 6198 przypadków koronawirusa oraz 50 zgonów. Łącznie w kraju stwierdzono 87 147 zakażeń i 794 ofiar śmiertelnych.

Rosja wyprzedziła Chiny i jest obecnie 9. krajem na świecie pod względem liczby zakażeń. Krajowe centrum kryzysowe poinformowało, że 43,4 proc. osób, u których w ostatnim czasie zdiagnozowano COVID-19, było bezobjawowych.

Liczba potwierdzonych przypadków szybko wzrosła w kraju, podwajając się w ciągu ośmiu dni. 19 kwietnia w kraju odnotowano 42 tys. zakażeń. Wzrost zachorowań nastąpił pomimo wprowadzenia przez Rosję surowych ograniczeń pod koniec marca.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że rząd spodziewa się, że liczba nowych przypadków ustabilizuje się w połowie maja i do czerwca zacznie spadać. Zaznaczył, że Rosjanie "będą musieli ciężko pracować, aby zmniejszyć konsekwencje pandemii dla ich życia". Podkreślił jednak, że "życie wróci do normy".

Powtarzam, że wszystkie te trudności zostaną szybko zapomniane - powiedział gazecie "Argumienty i Fakty” Dmitrij Pieskow.

Zobacz także: Rosyjska armia we Włoszech. Wszystko z powodu koronawirusa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić