o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Rosja. Władimir Putin oskarżony o "jawne kłamstwa" przez lekarkę

12
Podziel się

Rosnąca liczba ofiar koronawirusa w Rosji i niezadowolenie społeczne stwarza kryzysową sytuację w państwie. Komentatorzy sugerują, że pandemia może doprowadzić do kresu rządów Władimira Putina.

Rosja. Władimir Putin oskarżony o "jawne kłamstwa" przez lekarkę
(Getty Images)
bEipufdx

Swoje stanowcze stanowisko wypowiedziała Anastazja Wasiljewa, przewodnicząca medycznego związku zawodowego i sojuszniczka lidera opozycji. Według niej rząd otwarcie kłamie w sprawie stanu epidemii w państwie. Kilka dni później została zatrzymana przez policję, gdy udała się do szpitali, by zbadać ich zaopatrzenie.

Według ostatnich danych w Rosji odnotowano prawie 75 tys. przypadków koronawirusa oraz 681 ofiar śmiertelnych. Nagły wzrost śmiertelności w wyniku zachorowań na choroby płuc daje jednak podstawy, by wątpić w rzetelność danych.

Zobacz także: Kryzys wywołany przez koronawirusa. "Przenoszenie biznesu do sieci to teraz najgorętszy temat"

bEipufdz

Sytuacja w szpitalach jest fatalna. Ze względu na na brak odpowiednich środków ochronnych dziesiątki lekarzy porzuciły już swoją pracę. Medycy, którzy także nie są dobrze opłacani, obawiają się o swoje życie w walce z pandemią.

Nie wszyscy mogą liczyć na równe szanse w leczeniu. W szpitalach brakuje sprzętu, jednak wiele potrzebnych urządzeń zostało zakupionych przez miliarderów zakładających w swoich rezydencjach prowizoryczne kliniki. Narasta niezadowolenie z powodu nierównego traktowania obywateli także w przypadku rządowego wsparcia dla firm.

bEipufdF

Obserwatorzy sugerują, że niezadowolenie społeczne w kryzysowej sytuacji zagraża rządom Putina. Sytuację skomentował Garri Kasparow, znany szachista i działacz na rzecz praw człowieka. Jego zdaniem rządy rosyjskiego przywódcy są poważnie zagrożone.

Dyktatury jednoosobowe są niebezpieczne, ale kruche. Jeśli kryzys gospodarczy i zdrowotny się nałożą i przezwyciężą strach ludzi przed policją, sytuacja może się bardzo szybko zmienić. Obecni sprzymierzeńcy Putina mogą skorzystać z okazji - mówił Kasparow.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEipufea
KOMENTARZE
(12)
FATIMASALUTIS
rok temu
Tak, Jest winny, to są "jawne kłamstwa" Putina! ProfessorFATIMA SALUTIS
eee
rok temu
prawidlowo chciala siac panike to do ciupy
Kandyba durak
rok temu
ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM - JEDEN KORONOWANY ŚWIRUS W ROLI WIELKIEGO BRATA GORSZY JEST OD WSZYSTKICH KORONAWIRUSÓW ŚWIATA!! Na dowód cytuję częściowo strawestowany wyimek z "Reduty Ordona" A. Mickiewicza: "Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia? Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia? Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy, Car-Putin, samowładnik świata połowicy; Guzik wcisnął - i tysiąc "AWANGARD'ów" leci!! "Nada krwi"!!! - miliard matek opłakuje dzieci..." - koniec cytatu.
bEipufeb
lewciu5ea
rok temu
przemek lechwar -z mysliborza [polska] byl w kaleningradzie i potem w gwardjejsku [rosja] u lekaza [sergieja rybina] imial zabiegi lecznicze na głowe [padaczka]
12345
rok temu
Dobrze, że może się wypowiadać, u nas lekarze mają szlaban.
wjki
rok temu
Szkoda kobity, bo pewnie długo nie pożyje.
rebe Eber
rok temu
Oczęta widzę, czarne, nos taki jakiś długi i pokaźny, włosy farbowane sztucznie a uszy skrzętnie nimi zasłonięte.. Czyżby kolejna cwaniara "eskimoskiego" pochodzenia znów coś tam bąka, co jej pobratymcy znad Morza Martwego przekazali?
marasz
rok temu
FAKE !!!to że szpitale dzialają na wyższych obrotach to prawda ale bez przesady mieszkam obok zakaźnego w Niżnym Nowogródzie i kolejek jak po cukier niema"
Echo
rok temu
Ile dolców dostała?
Ccn
rok temu
Militaria na poziomie a szpitale katastrofa, ot cała rosja.
gość
rok temu
Każda władza kłamie, w Polsce też jest 3-4 razy więcej ofiar śmiertelnych. Lekarze twierdzą, że nie mogą podawać prawdziwej przyczyny śmierci.
Rudi
rok temu
Tylko PiS i prezydent Duda dają gwarancję, że Polska pozostanie wolna i dostania
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić