Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Siergiej Ławrow o WHO: nie jest idealna

44
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poruszył temat krytyki, jaka spadła na WHO. Jednym z największych sceptyków odnośnie prawidłowej pracy organizacji jest Donald Trump, który zdecydował się wycofać jej finansowanie. Czy kolejny kraj zdecyduje się na taki krok?

Koronawirus. Siergiej Ławrow o WHO: nie jest idealna
(Getty Images, Antonio Masiello , Contributor)

Siergiej Ławrow przedstawił swoją opinię na temat WHO w trakcie wywiadu telewizyjnego. Minister spraw zagranicznych wystąpił w programie "Wielka Gra" w rosyjskim kanale pierwszym.

WHO. Siergiej Ławrow komentuje pracę organizacji

Rosyjski minister pozytywnie ocenił działanie Światowej Organizacji Zdrowia. Siergiej Ławrow przyznał, że jego zdaniem WHO wypełnia swoją rolę zgodnie ze statutem.

Myślę, że WHO spełnia swoją rolę raczej dobrze i zgodnie ze statutem, działając jako organ zarządzający i koordynujący w dziedzinie opieki zdrowotnej. Tak, nie jest idealna. Nikt nie jest doskonały – cytuje Siergieja Ławrowa rosyjska agencja państwowa TASS.

Rosyjski polityk odniósł się również do krytyki, jaka spadła na WHO ze strony USA. Siergiej Ławrow zwrócił uwagę na fakt, że to właśnie państwa członkowskie sprawują nadzór nad Światową Organizacją Zdrowia i decydują o podejmowanych przez nią działaniach.

Do niedawna nie zgłaszali na nią żadnych skarg – powiedział Siergiej Ławrow.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Polka pracująca w WHO zdradza, jak walczyć z fake newsami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(44)
Ove
2 lata temu
Hospitals will not take patients over the age of 80, nor over the age of 60 with pre-existing conditions. Elder care homes are contaminated with Wuhan corona virus. No COVID19 tests are given there..only at hospital..these deaths aren't counted. #svpol #RIPSweden
loo
2 lata temu
Ręka rękę myje! Zdziwiłbym się, gdyby Rosja poparła USA! Bliżej im do Chin niż do USA! Rusek - Chińczyk dwa bratanki!!!
obiektywnie
2 lata temu
Tu ma rację
HDa
2 lata temu
Oj Panie redaktorze , nie taka była wypowiedź Lawrowa. Powiedział tak; To USA jest największym sponsorem WHO i to USA ma z tego tytułu największą liczbę działaczy we władzach WHO zajmujących najwyższe stanowiska w tej organizacji. Co z tego wynika łatwo się domyśleć. Nieładnie tak cytować, aby z tego wynikła nasza niestety tzw. półprawdy. Ale tak się kraje, jak szef pozwala. Manipulować nawet cudze wypowiedzi, pomimo, że je można łatwo sprawdzić w innych źródłach. Niby informacja , ale jakaś taka nie do końca prawdziwe. Cóż taki czasy, takie dziennikarstwo, szumnie nazywane niezależne.
endrju
2 lata temu
teodor oddawaj kase ,ktora przytuliles,zadnej who wiecej,oby po pandemii who przestala istniec,to bedzie jeden z punktow nowego ladu swiatowego
jack
2 lata temu
raczej dobrze to jest temu pod sklepem monopolowym.
otco
2 lata temu
Kolejny ignorant rozsiewający fakenewsy. Czy nikt nie jest w stanie powstrzymać tej zarazy?
Kanis
2 lata temu
WHO to ta organizacja, która niejako nakazuje aby dzieci masturbowały się i to oficjalnie. Więc gdzie tu jest autorytet?
Sieją panikę
2 lata temu
Pandemia , a ogłasza ją właśnie WChO służy wprowadzaniu reżimu pod pozorem dbania o nasze dobro. Jedną zmarnowali w 2009 roku, teraz przygotowali się lepiej.
Polak
2 lata temu
Ławrow to idealny następca Goebbelsa, chyba nawet go prześcignął.Wiadomo chamstwo Mogołów.
stevan
2 lata temu
Badania socjologiczne wykazały, że ludzie, z roku na rok są coraz głupsi. I ci głupcy uznali, że zamiast się uczyć, to lepiej szarpać się za druta.
babcia
2 lata temu
Panie Ławrow: Trzeba wzmocnić kontrole w tajnych wojskowych ośrodkach badawczych zajmujących sie wirusami! A w takich ośrodkach w Rosji jak to wyglądało i jak dzisiaj wygląda ???
zxc
2 lata temu
Polikwidować wszystkie te organizacje ONZ ite inne one są rządzone przez USA a kto nie jest z nami to jest przeciwko nam takie myślenie ma ten zbrodniarz Trampek dyktator terrorysta
Slawek
2 lata temu
No coz USA w lewo to ZSRR w prawo , jak ZSRR w lewo to USA w prawo. Nigdy zbiegnie nawet jak myślą tak samo. No coz podobnie jak u nas w kraju.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić