Koronawirus. Szkoły w Wielkiej Brytanii zamknięte od piątku

48

Wielka Brytania dołączyła do państw, które podjęły decyzję o zamknięciu szkół. Do tej pory brytyjskie władze wstrzymywały się z tym krokiem. Sprzeciw narastał, zwłaszcza ze strony zaniepokojonych rodziców. Uczniowie pozostaną w domach od piątku "do odwołania".

Koronawirus. Szkoły w Wielkiej Brytanii zamknięte od piątku
(Getty Images, DANIEL LEAL-OLIVAS)

Szkoły zamknięte zostaną w całym państwie. Wcześniej ogłoszono już, że taki krok odnośnie Walii i Szkocji. Placówki mają zostać zamknięte od piątku, a przerwa wielkanocna zostanie przyśpieszona, w związku z pogłębiającą się pandemią. Także Irlandia poinformowała dziś o decyzji zamknięcia wszystkich szkół, uniwersytetów oraz urzędów publicznych.

Premier Boris Johnson zaapelował także do rodziców, aby nie zostawiali dzieci z dziadkami, którzy mogą być bardziej podatni na działanie koronawirusa. Powtórzył także zalecenia rządu dotyczące konieczności zachowywania dystansu między ludźmi, a także by unikania podróży i spotkań w pubach, kinach, teatrach i restauracjach.

Wiele brytyjskich prywatnych placówek samodzielnie zawieszało zajęcia. Przed oficjalną decyzją ze strony rządu, poszczególne prywatne szkoły decydowały się na odwoływanie stacjonarnych zajęć. W Wielkiej Brytanii narastał także protest rodziców, martwiących się o swoje pociechy.

Polskie szkoły zostały zamknięte już w zeszłym tygodniu. Bardzo prawdopodobne jest, że 14-dniowy okres zostanie wydłużony w obliczu rozwijającej się pandemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły będą zamknięte dłużej? Minister Dariusz Piontkowski: nie można wykluczyć

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić