Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: Unia Europejska tymczasowo zamyka granice

11
Podziel się:

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, wydała oświadczenie. By zapewnić obywatelom Unii bezpieczeństwo w obliczu pandemii koronawirusa, jej zewnętrzne granice zostaną zamknięte. Na jak długo?

Koronawirus: Unia Europejska tymczasowo zamyka granice
(PAP, Andrzej Grygiel)

Decyzja o zamknięciu granic została podjęta na wideokonferencji. Uczestniczyli w niej przedstawiciele 27 państw członkowskich, którzy wyrazili aprobatę dla propozycji Komisji Europejskiej.

Koronawirus: na jak długo Unia Europejska zamyka granice?

Granice zostaną zamknięte na 30 dni. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że w razie konieczności nakaz będzie przedłużony.

Zakaz przekraczania granic dotyczy obywateli państw spoza Unii Europejskiej. Wyjątek stanowią członkowie rodzin mieszkańców krajów członkowskich, osoby, które posiadają karty stałego pobytu a także lekarze i naukowcy.

Zobacz także: Zobacz też: Skutki koronawirusa. W Europie ich brakuje, Chińczycy nimi śmiecą

Dla umożliwienia dostawy towarów utworzono specjalne korytarze transportowe. Obywatele Unii Europejskiej, którzy aktualnie przebywają w innym kraju niż ojczysty, będą mogli wrócić do domu tranzytem przez państwa członkowskie - informuje Wirtualna Polska.

Musimy zapewnić przejazd dla leków, żywności i innych dóbr, a nasi obywatele muszą być w stanie przedostać się do swoich krajów – wyjaśnił Charles Michel, szef Rady Europejskiej.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(11)
buba
2 lata temu
Gdzie podział się znany filąntrop. Dlaczego nie pomaga ? Zaszył się gdzieś ze strachu przed wirusem ?
gogo
2 lata temu
Jak to już nie współczujemy uchoćcą ? Martwe dzieci już nie leżą na plażach
Yuu
2 lata temu
Jestem kierowca i pytam czemu mam narażać własne zdrowie. Nikogo to nie interesuje. Dobra cena za kurs. Poprostu jedz o tyle Odpowiedz 0 0 RENEE 3 godz. temu zgłoś No i niech już tak zostanie Odpowiedz 0 0 Nr do kg dy 6 godz. temu zgłoś Ki mi od to lut tu kg dy kg HD dj kg dy kg Odpowiedz 1 1 Togame 7 godz. temu zgłoś Tylko żeby prędko otwarli granice boję się że jeszcze długo nie otworzą granic poza naszym krajem Odpowiedz 0 1 oli 8 godz. temu zgłoś Chetnie sie tam przesjade na tą plażę i pomoge zbierac te maski. Odpowiedz 2 1 Wyświetl odpowiedzi (1) GRETA 9 godz. temu zgłoś 💗PL! POLAND!, FEMINI PL! POLAND! NAJLEPSZE DZIEWCZYNY W POBLIŻU : 🔛 ADDSLUT.CoM Odpowiedz Jestem kierowca i pytam czemu mam narażać własne zdrowie. Nikogo to nie interesuje. Dobra cena za kurs. Poprostu jedz o tyle Odpowiedz 0 0 RENEE 3 godz. temu zgłoś No i niech już tak zostanie Odpowiedz 0 0 Nr do kg dy 6 godz. temu zgłoś Ki mi od to lut tu kg dy kg HD dj kg dy kg Odpowiedz 1 1 Togame 7 godz. temu zgłoś Tylko żeby prędko otwarli granice boję się że jeszcze długo nie otworzą granic poza naszym krajem Odpowiedz 0 1 oli 8 godz. temu zgłoś Chetnie sie tam przesjade na tą plażę i pomoge zbierac te maski. Odpowiedz 2 1 Wyświetl odpowiedzi (1) GRETA 9 godz. temu zgłoś 💗PL! POLAND!, FEMINI PL! POLAND! NAJLEPSZE DZIEWCZYNY W POBLIŻU : 🔛 ADDSLUT.CoM Odpowiedz 0 1 miecias 10 godz. temu zgłoś Nic nie pomorze na wirusa. Zamykanie w domach i kwarantanna czy testy. Tylko lekarstwo i szczepionka 0 1 miecias 10 godz. temu zgłoś Nic nie pomorze na wirusa. Zamykanie w domach i kwarantanna czy testy. Tylko lekarstwo i szczepionka
Poiuy
2 lata temu
Jestem kierowca i pytam czemu mam narażać własne zdrowie. Nikogo to nie interesuje. Dobra cena za kurs. Poprostu jedz o tyle Odpowiedz 0 0 RENEE 3 godz. temu zgłoś No i niech już tak zostanie Odpowiedz 0 0 Nr do kg dy 6 godz. temu zgłoś Ki mi od to lut tu kg dy kg HD dj kg dy kg Odpowiedz 1 1 Togame 7 godz. temu zgłoś Tylko żeby prędko otwarli granice boję się że jeszcze długo nie otworzą granic poza naszym krajem Odpowiedz 0 1 oli 8 godz. temu zgłoś Chetnie sie tam przesjade na tą plażę i pomoge zbierac te maski. Odpowiedz 2 1 Wyświetl odpowiedzi (1) GRETA 9 godz. temu zgłoś 💗PL! POLAND!, FEMINI PL! POLAND! NAJLEPSZE DZIEWCZYNY W POBLIŻU : 🔛 ADDSLUT.CoM Odpowiedz 0 1 miecias 10 godz. temu zgłoś Nic nie pomorze na wirusa. Zamykanie w domach i kwarantanna czy testy. Tylko lekarstwo i szczepionka
Kierowca
2 lata temu
Jestem kierowca i pytam czemu mam narażać własne zdrowie. Nikogo to nie interesuje. Dobra cena za kurs. Poprostu jedz o tyle
RENEE
2 lata temu
No i niech już tak zostanie
Nr do kg dy
2 lata temu
Ki mi od to lut tu kg dy kg HD dj kg dy kg
Togame
2 lata temu
Tylko żeby prędko otwarli granice boję się że jeszcze długo nie otworzą granic poza naszym krajem
oli
2 lata temu
Chetnie sie tam przesjade na tą plażę i pomoge zbierac te maski.
GRETA
2 lata temu
💗PL! POLAND!, FEMINI PL! POLAND! NAJLEPSZE DZIEWCZYNY W POBLIŻU : 🔛 ADDSLUT.CoM
miecias
2 lata temu
Nic nie pomorze na wirusa. Zamykanie w domach i kwarantanna czy testy. Tylko lekarstwo i szczepionka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić