Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Hiszpanii. 101-latka opuściła szpital po pokonaniu wirusa

17

101-latka z Hiszpanii pokonała koronawirusa i bezpiecznie opuściła szpital. Pielęgniarki i lekarze pożegnali ją okrzykami radości i oklaskami. Do sieci trafiło nagranie z tego wzruszającego momentu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus w Hiszpanii. 101-latka opuściła szpital po pokonaniu wirusa
(Twitter)

Wideo z tego zdarzenia zostało nakręcone w szpitalu San Jorge de Huesca w Biescas w północno-wschodniej Hiszpanii. Rodzina 101-latki opublikowała je w sieci mając nadzieję, że to pokrzepi chorujących z powodu koronawirusa oraz rodziny, które martwią się o swoich najbliższych.

Oprócz lekarzy i pielęgniarek na nagraniu widać Mari Carmen, córkę 101-latki. Cieszy się razem z innymi i macha w stronę swojej matki. To ona wrzuciła materiał do sieci.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Paweł Kukiz: tarcza antykryzysowa jest zła

Chcę podziękować lekarzom, choć nie jestem w stanie mu wystarczająco podziękować. Chcę również podziękować pielęgniarkom i całemu personelowi, który wspaniale o nas zadbał i dał nam wszystko, czego potrzebowaliśmy - napisała.

Kobieta dodała, że chce aby te wydarzenia dały nadzieję wszystkim zmagającym się z koronawirusem. 101-latka jest jedną z najstarszych osób, którym udało się pokonać koronawirusa. Nie wiadomo jednak jaki był jej stan zdrowia przed zakażeniem

Moja matka w wieku 101 lat przeszła przez to. To się da wyleczyć. Musimy z tym walczyć - dodała kobieta.

Hiszpania jest obecnie krajem najbardziej dotkniętym koronawirusem. Liczba zakażeń i zgonów zaczęła przewyższać inne kraje. Obecnie wirusa wykryto u 102 tys. osób, natomiast zmarło aż 9 tys. osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić