o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Hiszpania. W ciągu doby przybyło 1,5 tys. zarażonych

163
Podziel się

Hiszpania jest kolejnym po Włoszech europejskim krajem, w którym koronawirus szerzy się w nieokiełznanym tempie. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zainfekowanych wzrosła tam o 1,5 tys. przypadków. Zmarło już 136 osób.

Hiszpania. W ciągu doby przybyło 1,5 tys. zarażonych
(PAP, SUSANNA SAEZ)
bEhgnfYl

W sobotę liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wynosiła już ponad 5,7 tys. osób To oznacza, że w ciągu tylko jednej doby odnotowano go u kolejnych 1,5 tys. osób. Fatalne wieści przekazało hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

W 136 przypadkach pacjenci zmarli. W porównaniu z Włochami, gdzie koronawirus przyniósł już 1266 ofiar, wskaźnik śmiertelności nadal jest niski. Niemniej obawy przed niekontrolowanym szerzeniem się choroby są coraz bardziej uzasadnione.

W sobotę rząd planuje wprowadzić stan wyjątkowy. W czasie piątkowej konferencji zapowiedział go Pedro Sanchez, hiszpański premier.

bEhgnfYn

To dopiero pierwsza faza walki z wirusem. Przed nami kilka bardzo trudnych tygodni. Niewykluczone, że do przyszłego tygodnia będziemy mieli w kraju 10 tysięcy infekcji - powiedział Sanchez.

Zobacz także: Czy puste półki w sklepach to sytuacja przejściowa?

Stan wyjątkowy

Oznacza, że władze będą mogły ograniczyć przemieszczanie się ludzi wewnątrz kraju, ograniczyć do minimum możliwość zgromadzeń, a także tymczasowo przejmować własność prywatną i firmowa w celu walki z wirusem. Przewidywana jest też czasowa nacjonalizacja prywatnych szpitali.

bEhgnfYt

Granice kraju już wcześniej zostały zamknięte dla obcokrajowców. Najpoważniejsza sytuacja panuje obecnie w Madrycie, gdzie zdiagnozowano około 3 tysiące przypadków COVID-19. Stolica Hiszpanii, podobnie jak rząd Katalonii, podjęła już wcześniej decyzję o zamknięciu restauracji, barów, czy centrów handlowych.

W piątek stan wyjątkowy ogłosił na terytorium USA Donald Trump. Wcześniej wprowadzono go m.in. we Włoszech, Czechach oraz Bułgarii.

W skali świata koronawirusem zaraziło się dotychczas niemal 150 tysięcy ludzi. Dla ponad 5,5 tysiąca okazał się on śmiertelny. Zdecydowanie najwięcej zakażeń miało miejsce w Chinach, lecz obecnie kraj ten zdaje się wychodzić z epidemii. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 jest już tam mniejsza niż we Włoszech.

bEhgnfYu

Poważna sytuacja panuje również m.in. w Iranie - niespełna 13 tysięcy zarażonych, z czego zmarło już więcej niż 600. W Korei Południowej mimo ponad 8 tysięcy zakażeń, wyłącznie 72 z nich zakończyło się tragicznie. W Polsce, według najnowszych danych, zaraże zostały 93 osoby, z czego dwie zmarły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEhgnfYO
KOMENTARZE
(163)
Marcin
rok temu
I tak dziwi, że południowcy mając taką mentalność istnieją.
Nick
rok temu
Dziś 3,5 tysiąca w jedną dobrę.
Erni
rok temu
Włochy i Hiszpania to kraje stracone ,a zaraz po nich Niemcy.
bEhgnfYP
koniec świata
rok temu
Plaga egipska, szarańcza - w Afryce, Jeźdźiec Apokalipsy, ZARAZA - na świecie...
Mkgd
rok temu
Efekt kibicowania w meczu Liverpool vs athletico Madryt, u nas rząd zamykał szkoły, urzędy,stadiony a tam? Hulaj dusza Viva athletico, a teraz mają tego efekt. Smutne to :-(
c Tomasz
rok temu
Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny Zmiłuj się nad nami… Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas Panie! Od nagłej i niespodzianej śmierci Zachowaj nas Panie! My grzeszni Ciebie Boga prosimy Wysłuchaj nas Panie!
Płatnik
rok temu
ZUS już się cieszy i zaciera rączkami 😁😁😁
biala wstazka
rok temu
lek i strach przed koronawirusem, ale juz jest kolejne zagrozenie: 5G.a my na to sie godzimy i dajemy to w "prezencie" sobie i naszym dzieciom.
fty
rok temu
a gdzie jest guru owsiak czyżby wystraszy ł sie wirusa i sie nie odzywa społecznościowiec POwski coś sie zrobił malutki i ani dychu ani słychu nie ma nic do POwiedzenia halo co jest z tobą jurasku
nie dla 5G
rok temu
Wyłączcie 5G to od razu liczba chorych spadnie !!!! To wszystko ma związek z siecią 5G !
TEPY
rok temu
TO CELOWA ROBOTA ZA DUZO LUDZI NA SWIECIE
Sylwia
rok temu
Że to twór z laboratorium, to niemal pewne.. Tylko jak się z tego laboratorium wydostał? Może jakiś mały sabotażyk? Może jakiś kraj zrobił innemu kuku? W tym raczej nie wieszałabym psów na Chiny, bardziej nie ufam USA...
Nowa
rok temu
Współczuje ludzią w hiszpani!Rzad w hiszpani zapózno pozamykał wszystko i teraz sa tego skutki.A cierpią tylko ludzie. Jak u nas w polsce zamknęli szkoły to co niektórzy krytykowali a przecież unas mogło być tak jak w hiszpani.
bEhgnfYH
Nowa
rok temu
Każdy chce mieć jakieś pożywienie w domu!Krytykujemy innych a sami zapasy robimy. A najbardziej krytykuje ten co ma zapasy po sufit.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić