Koronawirus w Hiszpanii. Ponad 9 tys. zgonów spowodowanych COVID-19

31

Hiszpania stała się trzecim państwem na świecie pod względem liczby zarażonych koronawirusem oraz drugim pod względem liczby zgonów. Potwierdzone przypadki w kraju przekroczyły 100 tys., ale liczby pokazują, że wskaźnik wzrostu zakażeń zaczął spadać.

Hiszpania jest drugim państwem w Europie i trzecim na świecie pod względem liczby zarażonych koronawirusem
Hiszpania jest drugim państwem w Europie i trzecim na świecie pod względem liczby zarażonych koronawirusem (Getty Images, Carlos Alvarez)

Setki nowo zarażonych pacjentów w Hiszpanii. W ciągu ostatniej doby w państwie odnotowano kolejne 864 zgony spowodowane chorobą COVID-19 - donosi BBC. W sumie liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii przekroczyła już 9 tys. osób. Według hiszpańskiej służby zdrowia wskaźnik wzrostu zachorowań w ostatnim czasie się ustabilizował.

W państwie od ponad dwóch tygodni obywateli obowiązują radykalne ograniczenia. Kolejne restrykcje w celu zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa wprowadzono w niedzielę. Poza zamknięciem szkół, restauracji oraz wielu miejsc publicznych premier Pedro Sanchez ogłosił, że obecnie do pracy chodzić mogą jedynie osoby, których praca jest konieczna dla normalnego funkcjonowania państwa.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

Hiszpania jest drugim za Włochami państwem najbardziej dotkniętym koronawirusem. Do wtorku wieczorem we Włoszech odnotowano łącznie ponad 105 tys. przypadków oraz ponad 12 tys. zgonów. Dzienny wzrost liczby zakażeń spadł do 2,8 proc., co stanowi znacznie mniejszy wynik niż jeszcze kilka dni temu.

Pandemia największym wyzwaniem na świecie od czasów drugiej wojny światowej. Sekretarz Generalny ONZ António Guterres ostrzegł, że w konsekwencji może dojść do recesji, która prawdopodobnie nie ma odpowiednika w ostatnim czasie. W raporcie ONZ oszacowano, że w wyniku wybuchu pandemii zlikwidowanych może zostać nawet 25 milionów miejsc pracy na całym świecie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić