Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus we Włoszech. Specjaliści przewidują, kiedy skończy się epidemia

311

Państwowa rosyjska agencja informacyjna opublikowała przewidywania odnośnie przebiegu pandemii we Włoszech. Jak wynika z ustaleń specjalistów, zarażenia prawdopodobnie skończą się do maja 2020 roku.

Koronawirus we Włoszech. Specjaliści przewidują, kiedy skończy się epidemia
(Getty Images, Franco Origlia/Contributor)

Autorami ustaleń, na które powołuje się "Tass", są specjaliści z Instytutu Ekonomii i Finansów Einaudi. Włoscy naukowcy przewidują, że już 5 maja rząd ogłosi oficjalny koniec pandemii koronawirusa.

Koronawirus: jak będzie wyglądał przebieg pandemii we Włoszech?

Naukowcy oparli swój scenariusz na specjalnym algorytmie. Przy jego tworzeniu uwzględnili wszystkie parametry epidemii, takie jak statystyki dotyczące nowej ilości przypadków, liczba hospitalizacji i powrotów do zdrowia oraz śmiertelność.

Zgodnie z przewidywaniami najtrudniejsza faza epidemii potrwa do połowy kwietnia. Jak ustalili naukowcy, już 6 kwietnia władze Trydentu i Południowego Tyrolu odwołają stan wyjątkowy, a dzień później za ich przykładem pójdą regiony Basilicata, Liguria oraz Umbria. Do 16 kwietnia w Lacjum przestaną występować nowe przypadki zarażenia koronawirusem.

Zobacz także: Zobacz też: Sznury trumien. Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna

Do pierwszych wystąpień COVID-19 doszło w Veneto i Piemont. Specjaliści z Instytutu Einaudi przewidują, że oba regiony ogłoszą koniec epidemii już 14 i 15 kwietnia. Z kolei Lombardia, gdzie miała miejsce największa liczba zachorowań, zwalczy COVID-19 do 22 kwietnia. Sąsiednia prowincja Emilia-Romania ostatecznie upora się z pandemią do 28 kwietnia.

Regionem, w którym najpóźniej dojdzie do odwołania stanu wyjątkowego, będzie Toskania. Ma to nastąpić właśnie 5 maja i dlatego ta data została uznana przez specjalistów z Instytutu Einaudi za oficjalne zakończenie pandemii we Włoszech.

Jak podaje "Worldometers.info" we Włoszech doszło do 101 739 przypadków koronawirusa. 11 591 pacjentów zmarło, a 14 620 udało się wrócić do zdrowia. Pierpaolo Siler, wiceminister zdrowia, szacuje, że szczyt pandemii będzie miał miejsce za około 7-10 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić