Wróć na

Koronawirus w Polsce. Czy można się całować i palić papierosy?

3
Podziel się

Pandemia koronawirusa zmusza nas do zmiany przyzwyczajeń. Czy można się całować w przestrzeni publicznej, czy jest to zabronione? A czy palacze mogą zdjąć maseczkę, jeśli chcą zapalić?

Czy można się całować, gdy obowiązuje nakaz noszenia maseczek?
Czy można się całować, gdy obowiązuje nakaz noszenia maseczek? (Getty Images, Dominika Zarzycka, NurPhoto)
bCNYxJed

*Od 16 kwietna mamy w Polsce nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. *Konieczne jest noszenie maseczek, ewentualnie chust lub szalików, które zasłonią usta i nos. Czy zatem w czasie epidemii koronawirusa zakochani mogą się całować w miejscu publicznym? A palacze mogą palić papierosy?

Czy można zdjąć maseczkę, by się pocałować?

W czasie pandemii koronawirusa lepiej się nie całować w przestrzeni publicznej. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, w programie specjalnym WP zaznaczył, że co prawda nikt nikomu nie zabrania się całować, ale trzeba pamiętać o konieczności noszenia maseczek i zachowania 2-metrowego odstępu. Niestety, jedno wyklucza drugie. Rzecznik policji doradził, by powstrzymać się przed całowaniem. Całować możemy się na terenie własnej posesji.

bCNYxJef

Maseczka a palenie papierosów

W przestrzeni publicznej obowiązuje noszenie maseczki. Czy w związku z tym można palić papierosy w miejscach, które są do tego wyznaczone? Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji podkreśla: „Na terenie ogólnodostępnym pierwszeństwo ma maseczka”.

Jeśli ktoś chce zapalić, może to zrobić tylko w miejscu, które nie jest ogólnodostępne i gdzie nie ma innych osób. „Ważniejsze jest zdrowie i życie innych osób niż chęć zapalenia" – podkreślił w wywiadzie dla WP rzecznik policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNYxJel

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCNYxJeG
KOMENTARZE
(3)
Lekaż
3 miesiące temu
Ale bzdury.
Alojz
3 miesiące temu
Super! To ide się całować z papierosem ! 😀
nikt
3 miesiące temu
Ale jaja !
bCNYxJeH
Najnowsze komentarze (3)
nikt
3 miesiące temu
Ale jaja !
Alojz
3 miesiące temu
Super! To ide się całować z papierosem ! 😀
Lekaż
3 miesiące temu
Ale bzdury.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić