o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nowa infekcja atakuje dzieci. Łatwo ją pomylić z koronawirusem

54
Podziel się

Lekarze z Wielkiej Brytanii ostrzegają przed nową infekcją, na którą szczególnie narażeni są najmłodsi pacjenci. Wzrost zachorowań zaobserwowano w ciągu ostatnich trzech tygodni. Czy pojawienie się choroby może mieć związek z pandemią COVID-19?

Nowa infekcja atakuje dzieci i przypomina COVID-19
Nowa infekcja atakuje dzieci i przypomina COVID-19 (Getty Images, Valery Sharifulin , Contributor)
bECKUOLF

Ostrzeżenie zostało rozesłane do londyńskich lekarzy przez "Health Service Journal". Jak alarmowali jego autorzy, wśród dzieci zaobserwowano większą liczbę zachorowań na wieloukładowy stań zapalny. Jego przebieg jest na tyle ciężki, że wymaga interwencji lekarskiej.

W ciągu ostatnich trzech tygodni zaobserwowano wyraźny wzrost liczby dzieci w każdym wieku, cierpiących na wieloukładowy stan zapalny i wymagających intensywnej opieki w całym Londynie, a także innych regionach Wielkiej Brytanii – cytuje treść ostrzeżenia "Daily Star".

bECKUOLH

Nowa infekcja została wywołana przez koronawirusa?

Lekarze wyrazili obawy, że infekcja atakująca dzieci może mieć związek z koronawirusem. Objawy obu chorób są na tyle podobne, by pojawiło się podejrzenie, że najmłodsi przechodzą COVID-19. Jednak specjaliści nie są w stanie potwierdzić źródła dolegliwości, dopóki nie zidentyfikują patogenu, który go wywołuje. Szczególnie że wystąpiły one zarówno u zarażonych dzieci, jak i tych, u których nie potwierdzono obecności koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: COVID-19 a objawy neurologiczne. Niepokojące analizy naukowców

Istnieje rosnąca obawa, że u dzieci w Wielkiej Brytanii pojawia się zespół zapalny związany z COVID-19. Może też istnieć inny, jak dotąd niezidentyfikowany patogen, który jest związany z tymi przypadkami – alarmują lekarze ("Daily Star").

bECKUOLN

Komunikat wydali również członkowie Towarzystwa Intensywnej Opieki Pediatrycznej. Nalegają, aby rodzice, którzy zauważą u swoich dzieci niepokojące objawy, natychmiast zgłosili się do lekarza. Poza symptomami podobnymi do COVID-19 wymieniają m.in. ból brzucha, dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz zapalenie serca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECKUOMi
KOMENTARZE
(54)
Wawa
rok temu
Poszedł virus jeden za drugim
Prosto
rok temu
Po co nam organizacje zdrowia skoro nie są w stanie wcześniej ostrzec ludzi? Dopiero jak oczywistość jest oczywista ...
takjest
rok temu
siedzą w zapleśniałych domach i wdychają mykotoksyny
bECKUOMj
Polka
rok temu
zawirusowane są szczepionki
michal
rok temu
to pokłosie eksperymentów ze swoim narodem borysa johnsona w walce z pandemią. Schował sie na kilka dni na ojom rzekomo z powodu koronawirusa , żeby go rodacy nie rozszarpali !!!
Zdgr
rok temu
Tak działają szczepienia w pierwszej dobie
Tolek
rok temu
No to kiepsko. Kalectwo albo niepełnosprawności pukają do drzwi. Bardzo źle to wygląda, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę powszechne staranne omijanie skutecznych i natychmiastowych metod wzmacniania sił witalnych organizmu, nie są one częścią medycyny chemicznej więc ich nie dostaniecie. A szkoda, tak jak szkoda wszystkich którzy są ofiarą lekcewazenia deklaracji helsińskiej.
4G .
rok temu
Nie chcemy konkurencji 5G
Derico
rok temu
Hej ludzie! Sprawdzie najpierw co to za gazeta ten: ‘Daily Star’!
Jarek
rok temu
Nie dajcie się oszukać to schorzenia ktirebsa następstwem po szczepionkach !!!!!!
prawda
rok temu
angole daleko im do zwierzad ,zydy i inni konczycie sie ,my POLACY-LECHICI,kochamy ziemie ,lasy zwierzeta ,BOGA,i prawdwe,tyle tysiecy lat chcieli nas zniszczyc i nie dali rady i nie dadza,pozdrawiam cały słowianski ród.
nick01
rok temu
Absolutnie nie można otworzyć przedszkoli i szkół już w tym roku szkolnym!!
Myślący
rok temu
Przestańcie wymyślać nowe ,,sensacyjne odkrycia” aby tylko utrzymac strach w społeczeństwie. Ludzie zaczeli otwierac oczy, przestali sie bać to zaczynaja w mediach pojawiac sie nowe rewelacje aby tylko zbiorowa panika nie ulegla zmniejszeniu. Ludzie, wyłączcie tv i nie czytajcie gazet. Tylko internet i sprawdzone kanały na YT!!! Nie dajcie się decydentom zastraszyć!
bECKUOMb
R4D3K
rok temu
Ciekawe, że szef WHO twierdzi, że dzieci będą umierać na inne schorzenia z powodu koronawirusa a nagle pojawia się info o innych schorzeniach u dzieci hehe. Depopulacja za wszelką cenę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić