Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek wygłosiła specjalne orędzie

34
Podziel się

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wygłosiła specjalne orędzie, w którym m.in. zaapelowała do Tomasza Grodzkiego o sprawne procedowanie projektu ustawy PiS ws. Wyborów prezydenckich. Podkreśliła także, że „życie i zdrowie Polaków jest dla nas najwyższą wartością”.

Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek wygłosiła specjalne orędzie
(East News, Jakub Kaminski/East News)
bEUmbkRh

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wygłosiła swoje orędzie. Apelowała w nim o poszanowanie prawa i kolejnych regulacji wprowadzanych przez rząd.

Polacy powinni odpowiedzialnie i z pełnym zrozumieniem reagować na sytuację i zalecenia rządu. Dziś bez poszanowania ładu konstytucyjnego, powrót do normalności nie będzie możliwy. Nie można tworzyć precedensów, które będą wykorzystywane w przyszłości - mówiła marszałek Sejmu.

Witek odniosła się także do doniesień o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego. Powiedziała, że nie jest to możliwe jeśli powodem ma być jedynie przełożenie wyborów.

bEUmbkRj
Zobacz także: Zobacz również: Orędzie Marszałek Sejmu. Elżbieta Witek apeluje ws. wyborów prezydenckich 2020

Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego tylko po to, by przełożyć wybory jest złamaniem Konstytucji - dodała.

Marszałek mówiła także o głosowaniu korespondencyjnym. Według niej jest to dobry pomysł, który w obecnej sytuacji umożliwi Polakom głosowanie w bezpiecznych warunkach.

bEUmbkRp

Wybory muszą się odbyć bezpiecznie i bez jakiegokolwiek zagrożenia dla Polaków; takim sposobem jest głosowanie korespondencyjne - podkreśliła.

We wtorek PiS złożył projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego. Zaproponowane zmiany w przepisach umożliwić głosowanie listowne wszystkim wyborcom. Wcześniej planowano, by w ten sposób głosowali wyłącznie przebywający na kwarantannie, izolacji lub osoby, które są powyżej 60. roku życia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUmbkRK
KOMENTARZE
(34)
krzysia
2 lata temu
Caly czas lamie konstytucje razem z Beata Szydlo jedna drugiej warta.Lepiej zeby zamilkla ale nie moze bo dostala taka wladze od Kaczynskiego i nic na to nieporadzimy !
tooo
2 lata temu
czy zagranica moze glosowac
ton
2 lata temu
Czy za granica Polacy nie maja prawa glosu czyli sa wykleci
bEUmbkRL
jko
2 lata temu
Łamie konstytucję i ma czelność wygłaszać orędzia, co za obłuda.
Jggffd
2 lata temu
Dyktatura tak wygląda teraz Polska
Mar
2 lata temu
Bedziecie siedziec.
dgfs
2 lata temu
zagrodzki-KOPERT -lepkie łapki,tyLKO za koperty chodzi do szpitala
apis
2 lata temu
witek marszałek to stara baba z pomarszczona szyją która zasłania apaszką a robi takie złe rzeczy służy nie rzeczpospolitej polskiej tylko kaczyńskiemu i pisowi ,zostanie zapamiętana jako mała ,stara baba na usługach pisu - jest kandydatka na każde stanowisko -ministra ,marszałka ,rzecznika - do wybory do koloru jak jesteś do wszystkiego to nic nie umiesz jak marszałek witek tylko jesteś usłużna i posłuszna
Ggg
2 lata temu
Witek bredzi. Pewnie juz ma wirusa bo gada bez sensu
zniesmaczony
2 lata temu
MA PANI RACJĘ MÓWIĄC - Wybory muszą się odbyć bezpiecznie i bez jakiegokolwiek zagrożenia dla Polaków Ta ustawa nie ma nic wspólnego z walką z koronowirusem, więc winna być spokojnie, Dogłębnie przeanalizowana przez senat, po zasięgając opinii specjalistów. Do senatu niech trafi 06-04 to mają czas do 07,-05. PYTANIE DO PANI. PANI KOLEGA u Olejnik mówił: Na zestawy do głosowania dla ludzi pieniądze mamy. A na pomoc ludziom i przedsiębiorcom, ratowanie gospodarki jak mówi Morawiecki –pieniędzy już nie ma? Czyli rząd mówi: TE PIENIĄDZE KTÓRE MAMY TO NIE SĄ DLA WAS LUDZIE. WIĘC WARA WAM OD NICH. Co pani na to?
Haha
2 lata temu
I tak wygra Biedron, wiec niech PiS się tak nie wysila.
XC40
2 lata temu
Za komuny tego nie było. kto jest w stanie powstrzymać tę zaborczą nieprzewidywalną władzę. zastanwiam się jedynie kto i po co Ich wybrał?? , bo dali 500zł.. Obrzydliwe
KOKO1
2 lata temu
PANI WITEK JAK JAREK KAŻE, PÓJDZIE NAWET NA WYBORY BEZ RĘKAWICZEK I MASKI Z KOLEŻANKAMI Z SANATORIUM.
bEUmbkRD
Informatyk
2 lata temu
Zdalne głosowanie? Cała moskiewska centrala NKWD będzie głosować na naszego prezydenta! I to przez cały dzień! Ciekawe tylko na którego....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić