o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. PiS chce wprowadzić powszechne głosowanie korespondencyjne

32
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, by w maju wybory prezydenckie odbyły się zgodnie z planem. Możliwe, że uda się je przeprowadzić tak, by nie była potrzebna wizyta w lokalu wyborczym.

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński podczas wtorkowych obrad Sejmu
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński podczas wtorkowych obrad Sejmu (PAP, Leszek Szymański)
bEEiGbvp

Wokół wyborów prezydenckich 2020 w Polsce ostatnio jest duże zamieszanie. Choć jeszcze nie udało się pokonać pandemii koronawirusa, to Prawo i Sprawiedliwość na razie nie chce zmienić daty. Partia rządząca cały czas podtrzymuje, że wybory odbędą się 10 maja.

We wtorek poczyniono kolejny krok w tym kierunku. Sejm odrzucił poprawki Senatu i zmienił kodeks wyborczy. Dzięki temu osoby po 60 lub będące w kwarantannie mają mieć możliwość głosowania korespondencyjnego.

Wybory prezydenckie 2020 korespondencyjnie?

Na tym jednak nie koniec, bo PiS idzie krok dalej. Polska Agencja Prasowa ustaliła, że we wtorek po południu parlamentarzyści tej partii złożyli w sejmie nowy projekt. Przedstawia on zasady przeprowadzenia nadchodzących wyborów prezydenckich.

bEEiGbvr

Jeden z zapisów mówi o tym, że każdy wyborca będzie miał prawo oddać głos na swojego kandydata korespondencyjnie. Oczywiście po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych. Dzięki temu rozwiązaniu 10 maja Polacy nie musieliby iść do lokali wyborczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEiGbvS
KOMENTARZE
(32)
...
rok temu
BOJKOTOWAĆ PSEUDOWYBORY.
dad
rok temu
To piss sfałszuje te wybory. Maliniak dostanie 102% "poparcia".
gość
rok temu
Może zycie niech wprowadzą korespondencyjne?
bEEiGbvT
mariusz1954
rok temu
Ale macie problemy!!! Wybory. Mnie wybory latają koło ogona. Bracia i siostry!!! Wybory nie są ważne. Ważne zdrowie i rodzina. Dbajcie o siebie i najbliższą rodzinę. Zdrowo się odżywiajcie, wysypiajcie się. Jest jedno zmartwienie. Jak ta zaraza szybko nie minie, Unia Europejska szybko legnie w gruzach. Taki twór jak Unia Europejska utrzymuje się ze składek wpłacanych przez poszczególne państwa. A jak te państwa mają takie problemy, jak ta zaraza, to wszystko weźmie w łeb!!!. Jak nie będziecie słuchać to co mówi rząd, to rozwalicie służbę zdrowia i na prawdę już nie będzie komu wam pomóc. Szumowski powiedział, że nie ma szczepionki na to choróbsko ani nawet leku. Oni wam chrzanią o wyborach, maseczkach, testach. Po co wam to, jak nie ma leku, ani szczepionek? Po prostu jeszcze nie wynaleziono. Prześpijcie się z tym wszystkim i bądźcie zdrowi.
serwisant
rok temu
Ja też chcę być pionierem. Naprawię coś w sejmie korespondencyjnie.
lili
rok temu
POPRZEDNIE WYBORY KAMERY WARTY NAD URNA PILNOWANIE CZY AGITACJI LUB OSZUSTW NIE DOCHODZI A TERAZ NA FRIKO BIALE TO CZARNE A CZARNE TO BIALE ALE KROL JAROSLAW POWIEDZIAL 500+ 300+ 13 ka DOSTALISCIE TO MORDY PARSZYWE ZAMKNAC CZY ZDROWY CZY CHORY NA WYBORY ?????????????
Świadomy
rok temu
PiS musi w maju zrobić wybory żeby zaraz po zabrać wszystko co dali 500+ bo dziura budżetowa jest ogromna. A lektorat jeszcze teraz zagłosuje a jak zabiorą to stracą wyborców
Baba
rok temu
Matury też powinny być korespondencyjne? Rządy PiS to szaleństwo.
POLAK
rok temu
ONLINE PESEL I PO KRZYKU ZROBCIE TO WRESZCIE
zdumiona
rok temu
Ciekawe, kto te glosy będzie liczył skoro po ulicach należy chodzić pojedyńczo, w sklepie 3 osoby na kasjerkę, itp To co z komisją? w odległości conajmniej 2 metrow członkowie???? Jakaś totalna bzdura.
Brigida
rok temu
Dla nich nawet konstytucja nie jest przeszkodą
birton
rok temu
wybory i koronawirus to drobiazg, bo w związku z roszczeniami 447 pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2020 i Rosjan w latach 1917 -2020 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski
jeszczeżywy
rok temu
Niech się oni pocałują, zamknęli targowiska ,przyjdzie nam zdychać z głodu, a ja "wezmę " udział w wyborach, robią wszystko, aby wygrał ten jeden, nie będzie on "prezydentem" wszystkich Polaków.
bEEiGbvL
birton
rok temu
jest rada na wszelkie bolączki wyborcze - szczera modlitwa: "Święty Pawle od Adamowiczów , Błogosławiony Piotrze od Staraków, (tutaj intencje własne) módlcie się za nami" 45 razy rano lub 35 razy wieczorem i wszystko będzie już OK
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić