o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Głos Polaków ws. stanu klęski żywiołowej. Podano wyniki sondażu

2
Podziel się

Wciąż dużo dyskutuje się na temat możliwości wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Politycy PiS przekonują, że nie ma takiej potrzeby. A jakie stanowisko w tej sprawie mają inni Polacy?

Polacy wyrazili swoje zdanie ws. wprowadzenia stanu klęski żywiołowej
Polacy wyrazili swoje zdanie ws. wprowadzenia stanu klęski żywiołowej (PAP, Valdemar Doveiko)
bErtjFed

Do pomysłu wprowadzenia stanu klęski żywiołowej odniósł się niedawno Jacek Sasin. - W tej chwili nie ma żadnych podstaw, żeby wprowadzić ani stan klęski żywiołowej, ani stan wyjątkowy, ani żaden inny stan nadzwyczajny. To są sytuacje bardzo dokładnie opisane w konstytucji i ustawach. Nie istnieją żadne przesłanki, żeby którykolwiek stan został wprowadzony - powiedział minister aktywów państwowych w programie "Tłit".

Politycy PiS wciąż przekonują, że nie ma powodów, by wprowadzić stan klęski żywiołowej. Jak wynika z konstytucji, może on trwać nie dłużej niż 30 dni, a żeby go przedłużyć potrzebna jest zgoda Sejmu. W tym czasie nie mogłyby się odbyć wybory prezydenckie. Byłoby to możliwe dopiero 90 dni po zniesieniu stanu klęski żywiołowej.

Zobacz także: Jan Tomaszewski: będę głosował na Andrzeja Dudę

bErtjFef

Koronawirus w Polsce. Co Polacy sądzą na temat stanu klęski żywiołowej?

Z sondażu SW Research dla rp.pl wynika, że prawie połowa ankietowanych (49,8 proc.) chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. 33,2 proc. respondentów sprzeciwia się takiemu ruchowi, natomiast 17 proc. uczestników badania nie ma zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono między 21 a 22 kwietnia metodą badania omnibusowego. Próba respondentów była losowa i liczyła około 800 osób w wieku powyżej 16. roku życia.

bErtjFel

Wciąż trwają dyskusje na temat stanu klęski żywiołowej i wyborów prezydenckich. Jeżeli nic się nie zmieni, to Polacy będą wybierać prezydenta 10 maja w formie głosowania korespondencyjnego. Do takiego rozwiązana twardo dąży obóz rządzący.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErtjFeG
KOMENTARZE
(2)
Bolek
rok temu
Znieście obowiązek noszenia szmatek na twarzach, to zacznie się powrót do normalności. Szmaciane kagańce nikogo przed niczym nie chronią - ci co wprowadzili ten obowiązek sami o tym mówili jeszcze dwa tygodnie temu!
Obywatel
rok temu
Stan wyjątkowy? A po co? Wirus to ściema.ale to nic.pis zmieni konstytucję i dopasuje ja do swoich potrzeb.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić