o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Koronawirus w Polsce. Jak pandemia wpływa na poparcie dla PiS

166
Podziel się

Koronawirus to temat numer jeden. Tak w codziennym życiu, jak i polityce. Czy wynikające z pandemii komplikacje zagrażają pozycji PiS na polskiej scenie politycznej? Właśnie pojawiło się na ten temat badanie.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (ONS.pl)
bDgkFuSZ

Poparcie dla PiS nie rośnie. Ale również nie maleje. Choć obecna władza podjęła szereg trudnych decyzji, które w olbrzymim zakresie wpłynęły na codzienne życie milionów obywateli, wydaje się, że Polacy przyjęli je z pełnym zrozumieniem. Poparcie dla partii rządzącej jest tak jak samo wysokie jak w lutym.

Co jeszcze mówi nowy sondaż? Został od przygotowany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Wykonano go na próbie 1077 osób. Dla opozycji badanie to nie jest już tak korzystne.

W dobie kryzysu traci Koalicja Obywatelska. Jak informuje tabloid, w poprzednim badaniu miała ona poparcie o ponad 1 pkt. proc. wyższe. Według sondażu, formacja na czele której stanął Borys Budka cieszy się poparciem na poziomie ponad 23 proc.

bDgkFuTb

Jak wypadają pozostali gracze polskiej sceny politycznej? Wielkich zaskoczeń nie ma. Pozycja trzecia przypadła Lewicy, którą popiera 15 proc. badanych. Tuż za nią znajduję się PSL i Konfederacja.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami prezydenckimi 2020? Radosław Fogiel: stan nadzwyczajny to nie zabawka

Koronawirus w Polsce a poparcie dla partii politycznych. Wiele się jeszcze może zmienić

Sytuacja jest dynamiczna. W zależności od rozwoju wydarzeń, sondaże z pewnością będą się zmieniły. Czas pokaże, czy różnice staną się drastyczne. Nadchodzące miesiące z pewnością nie będą łatwe. Patrząc na sytuację we Włoszech, Hiszpanii czy na Wyspach, wiadomo, że musimy przygotować się na zaostrzenie środków ochrony. Wpłynie to na zachowania Polaków, tak samo jak tragiczny bilans koronawirusa, który nad Wisłą wciąż rośnie.

bDgkFuTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDgkFuTC
KOMENTARZE
(166)
Mk79
7 miesięcy temu
Wykorzystywać pandemie do celów politycznych. Myślałem, że taką podłość zobaczę tylko w House of CARDS...
nigdy więcej
7 miesięcy temu
Precz z komuną
Obywatel
7 miesięcy temu
2 mld PLN na TVP zamiast na służbę zdrowia robią wrażenie. Brak 300 tys testów na SARS-Cov2, zestawów ochronnych i sprzętu do codziennej sterylizacji oddziałów zakaźnych, pomimo miesięcznego okresu rozwoju epidemii w Chinach robi większe wrażenie. A zapowiedź wyborów podczas zarazy to horror.
bDgkFuTD
pol
7 miesięcy temu
masek brak testów brak specjalnych ubiorów brak gdzie te mld zł kasa pusta im rośnie w tvpis propagandzie sukcesu dla ciemnego ludu
załamka
7 miesięcy temu
temat nr 1 to pandemia i czy służba zdrowia to wytrzyma??? lekarze ratownicy etc.czy damy radę logistycznie to przetrwać?? a oni o wyborach?wyłączam tv koniec
Najnowsze komentarze (166)
Miś
7 miesięcy temu
Do tego Polska nie uczestniczy w europejskim podziale środków ochrony i walki z wirusem, bo nasi rządzący mędrcy wcześniej zaspali, albo myśleli, że jak mamy PiS to już nic nas nie zaatakuje bo to najlepsza tarcza na wirusa. Niestety po raz kolejny okazało się, że rządzą nami nieudacznicy na Nowogrodzkiej.
Twój wybór
7 miesięcy temu
Głupich nie sieją, sami się rodzą. Przez ostatnie 5 lat jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
ak47
7 miesięcy temu
Cale szczescie ze PIS jest przy wladzy bo PO wyslaloby nas wszystkich na cmentarz
młoda
7 miesięcy temu
No więc ile procent wynosi poparcie dla PiS? Tego w notatce powyżej nie ma.
max
7 miesięcy temu
Koronawirus i fotka kaczyńskiego czemu?
jam
7 miesięcy temu
Szkoda gadać
Boeulf
7 miesięcy temu
Gdyby hipotetycznie w obecnej sytuacji rządzła nami K.O. z prezydentem Bronisławem , premier Ewą, ministrem zdrowia Bartoszem a, doradzał by im bezpośrednio z Brukseli przewodniczący Europejskiej p.ludowej. To zapewne brakowało by w naszym kraju nie maseczek i płynów odkażających a , dużych czarych worków.
asa
7 miesięcy temu
dlaczego totalne świnki tak kwiczą ?
bDgkFuTv
asa
7 miesięcy temu
dlaczego totalne świnki tak kwiczą ?
asa
7 miesięcy temu
PO TO DNO! NIE ZAPOMINAJCIE KTO WAM POKAZAŁ ŚRODKOWY PALEC !
Polak
7 miesięcy temu
o2 dyskryminuje pokazujcie d Tuska to zobaczycie komenty ze sie nigdy nie okaze publicznie hehe
Real
7 miesięcy temu
Dlaczego prezes nie odwiedza chorych w szpitalu? Putin to porzadny wódz! Nie straszne mu wirusy jest ze swoim ludem. A preesubnci😣
Domi
7 miesięcy temu
Drodzy lekarze, Pole magnetyczne i delikatny prąd ponoć niszczy wirusy, grzyby i bakterie. Może należy sprawdzić tą metodę.
Lepiej nie
7 miesięcy temu
Prezes jednak nie powinien lecieć do Smoleńska, chyba że z uporem maniaka...Nie chodzi o tchórzostwo lecz zdrowy rozsądek, nie narażanie się/nas na krytykę, konflikt- jakby coś.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić