Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Koronawirus w Polsce. Jak pandemia wpływa na poparcie dla PiS

166
Podziel się:

Koronawirus to temat numer jeden. Tak w codziennym życiu, jak i polityce. Czy wynikające z pandemii komplikacje zagrażają pozycji PiS na polskiej scenie politycznej? Właśnie pojawiło się na ten temat badanie.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (ONS.pl)

Poparcie dla PiS nie rośnie. Ale również nie maleje. Choć obecna władza podjęła szereg trudnych decyzji, które w olbrzymim zakresie wpłynęły na codzienne życie milionów obywateli, wydaje się, że Polacy przyjęli je z pełnym zrozumieniem. Poparcie dla partii rządzącej jest tak jak samo wysokie jak w lutym.

Co jeszcze mówi nowy sondaż? Został od przygotowany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Wykonano go na próbie 1077 osób. Dla opozycji badanie to nie jest już tak korzystne.

W dobie kryzysu traci Koalicja Obywatelska. Jak informuje tabloid, w poprzednim badaniu miała ona poparcie o ponad 1 pkt. proc. wyższe. Według sondażu, formacja na czele której stanął Borys Budka cieszy się poparciem na poziomie ponad 23 proc.

Jak wypadają pozostali gracze polskiej sceny politycznej? Wielkich zaskoczeń nie ma. Pozycja trzecia przypadła Lewicy, którą popiera 15 proc. badanych. Tuż za nią znajduję się PSL i Konfederacja.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami prezydenckimi 2020? Radosław Fogiel: stan nadzwyczajny to nie zabawka

Koronawirus w Polsce a poparcie dla partii politycznych. Wiele się jeszcze może zmienić

Sytuacja jest dynamiczna. W zależności od rozwoju wydarzeń, sondaże z pewnością będą się zmieniły. Czas pokaże, czy różnice staną się drastyczne. Nadchodzące miesiące z pewnością nie będą łatwe. Patrząc na sytuację we Włoszech, Hiszpanii czy na Wyspach, wiadomo, że musimy przygotować się na zaostrzenie środków ochrony. Wpłynie to na zachowania Polaków, tak samo jak tragiczny bilans koronawirusa, który nad Wisłą wciąż rośnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(166)
Miś
2 lata temu
Do tego Polska nie uczestniczy w europejskim podziale środków ochrony i walki z wirusem, bo nasi rządzący mędrcy wcześniej zaspali, albo myśleli, że jak mamy PiS to już nic nas nie zaatakuje bo to najlepsza tarcza na wirusa. Niestety po raz kolejny okazało się, że rządzą nami nieudacznicy na Nowogrodzkiej.
Twój wybór
2 lata temu
Głupich nie sieją, sami się rodzą. Przez ostatnie 5 lat jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
ak47
2 lata temu
Cale szczescie ze PIS jest przy wladzy bo PO wyslaloby nas wszystkich na cmentarz
młoda
2 lata temu
No więc ile procent wynosi poparcie dla PiS? Tego w notatce powyżej nie ma.
max
2 lata temu
Koronawirus i fotka kaczyńskiego czemu?
jam
2 lata temu
Szkoda gadać
Boeulf
2 lata temu
Gdyby hipotetycznie w obecnej sytuacji rządzła nami K.O. z prezydentem Bronisławem , premier Ewą, ministrem zdrowia Bartoszem a, doradzał by im bezpośrednio z Brukseli przewodniczący Europejskiej p.ludowej. To zapewne brakowało by w naszym kraju nie maseczek i płynów odkażających a , dużych czarych worków.
asa
2 lata temu
dlaczego totalne świnki tak kwiczą ?
asa
2 lata temu
dlaczego totalne świnki tak kwiczą ?
asa
2 lata temu
PO TO DNO! NIE ZAPOMINAJCIE KTO WAM POKAZAŁ ŚRODKOWY PALEC !
Polak
2 lata temu
o2 dyskryminuje pokazujcie d Tuska to zobaczycie komenty ze sie nigdy nie okaze publicznie hehe
Real
2 lata temu
Dlaczego prezes nie odwiedza chorych w szpitalu? Putin to porzadny wódz! Nie straszne mu wirusy jest ze swoim ludem. A preesubnci😣
Domi
2 lata temu
Drodzy lekarze, Pole magnetyczne i delikatny prąd ponoć niszczy wirusy, grzyby i bakterie. Może należy sprawdzić tą metodę.
Lepiej nie
2 lata temu
Prezes jednak nie powinien lecieć do Smoleńska, chyba że z uporem maniaka...Nie chodzi o tchórzostwo lecz zdrowy rozsądek, nie narażanie się/nas na krytykę, konflikt- jakby coś.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić