Wojciech Darewicz| 

Koronawirus w Polsce. Jak pandemia wpływa na poparcie dla PiS

311

Koronawirus to temat numer jeden. Tak w codziennym życiu, jak i polityce. Czy wynikające z pandemii komplikacje zagrażają pozycji PiS na polskiej scenie politycznej? Właśnie pojawiło się na ten temat badanie.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (ONS.pl)

Poparcie dla PiS nie rośnie. Ale również nie maleje. Choć obecna władza podjęła szereg trudnych decyzji, które w olbrzymim zakresie wpłynęły na codzienne życie milionów obywateli, wydaje się, że Polacy przyjęli je z pełnym zrozumieniem. Poparcie dla partii rządzącej jest tak jak samo wysokie jak w lutym.

Co jeszcze mówi nowy sondaż? Został od przygotowany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Wykonano go na próbie 1077 osób. Dla opozycji badanie to nie jest już tak korzystne.

W dobie kryzysu traci Koalicja Obywatelska. Jak informuje tabloid, w poprzednim badaniu miała ona poparcie o ponad 1 pkt. proc. wyższe. Według sondażu, formacja na czele której stanął Borys Budka cieszy się poparciem na poziomie ponad 23 proc.

Jak wypadają pozostali gracze polskiej sceny politycznej? Wielkich zaskoczeń nie ma. Pozycja trzecia przypadła Lewicy, którą popiera 15 proc. badanych. Tuż za nią znajduję się PSL i Konfederacja.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z wyborami prezydenckimi 2020? Radosław Fogiel: stan nadzwyczajny to nie zabawka

Koronawirus w Polsce a poparcie dla partii politycznych. Wiele się jeszcze może zmienić

Sytuacja jest dynamiczna. W zależności od rozwoju wydarzeń, sondaże z pewnością będą się zmieniły. Czas pokaże, czy różnice staną się drastyczne. Nadchodzące miesiące z pewnością nie będą łatwe. Patrząc na sytuację we Włoszech, Hiszpanii czy na Wyspach, wiadomo, że musimy przygotować się na zaostrzenie środków ochrony. Wpłynie to na zachowania Polaków, tak samo jak tragiczny bilans koronawirusa, który nad Wisłą wciąż rośnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić