o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Pandemia koronawirusa potrwa 18 miesięcy? Tak twierdzi rząd USA

399
Podziel się

Zgodnie z najnowszym, 100-stronnicowym dokumentem rządu Stanów Zjednoczonych, istnieje szansa, że pandemia koronawirusa będzie trwała jeszcze przez kolejnych 18 miesięcy.

Podczas COVID-19 występuje wysoka gorączka dlatego mierzenie temperatury jest jedną z metod oceny stanu człowieka
Podczas COVID-19 występuje wysoka gorączka dlatego mierzenie temperatury jest jedną z metod oceny stanu człowieka (Youtube.com)
bDBndCBh

Zgodnie z dokumentami, rozprzestrzenianie się koronawirusa w kolejnych miesiącach będzie wpływać na wiele nowych fal choroby COVID-19. Większa liczba przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych będzie oznaczała więcej hospitalizacji osób zagrożonych, co może nadwyrężyć system opieki zdrowotnej.

USA. Pandemia koronawirusa potrwa 18 miesięcy? Tak twierdzi rząd

"The New York Times" opublikowało dokumenty, które opisują plan działania rządu w czasie pandemii koronawirusa. Mimo że na dokumentach widniały napisy "wyłącznie do oficjalnego użytku" oraz "nie do publicznej dystrybucji lub wydania", w jakiś sposób udało się je udostępnić. Plan zawierał opis m.in. takich kroków, jak zamknięcie szkół i wszystkich uczelni.

W 100-stronnicowym planie jest zawarta również informacja o przybliżonym czasie trwania pandemii. Mówi się w nim, że to wszystko może potrwać nawet 18 miesięcy lub więcej:

bDBndCBj

[...] Aby uniknąć ponownych transmisji koronawirusa, należy przestrzegać wprowadzonych zasad, aż do momentu udostępnienia szczepionek w celu immunizacji populacji [...].

Zobacz także: Koronawirus w Chinach. Kobieta pluła na przyciski w windzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBndCBp
bDBndCBK
KOMENTARZE
(399)
aga
10 miesięcy temu
Droga Autorko, polecam poznanie znaczeń słów języka polskiego i dopiero ich używanie. Pisanie, że "jest szansa", że epidemia potrwa jeszcze 18 miesięcy oznacza, że się na to oczekuje i tego pragnie. Słowo szansa ma bowiem konotacje pozytywne. W kontekście wirusa brzmi to mniej więcej tak, jakbyśmy oczekiwali, że pandemia potrwa długo. W odniesieniu do tych 18 miesięcy raczej istnieje obawa, albo jest możliwe, jest taka ewentualność itd. Synonimów o neutralnym odcieniu znaczeniowym lub używanym w kontekście niepozytywnym jest znacznie więcej. Język polski jest bogaty i proszę czytelnikom dać szansę na teksty, w których będą mieć właściwe słów używanie.
Piotr
10 miesięcy temu
Gdy 9 lat temu Mariusz Max Kolonko mówił o raporcie na temat nowego wirusa, to wszyscy patrzyli na to z przymrużeniem oka. Dzisiaj jest wirus, a Amerykanie mają kolejny raport o tym jak długo będzie trwał. Bardzo dużo wiedzą tam USA.
Zorbas
10 miesięcy temu
To mnie uspokoili
bDBndCBL
madra
10 miesięcy temu
Chiny pokazały, że może to trwać trzy miesiące przy ich skali zachorowań i po co to dołowanie ludzi ??
Nie-Polak
10 miesięcy temu
Dzień dobry. Bardzo lubię język polski. Uważam, że to najpiękniejszy język na świecie. Uczę się języka polskiego od trzech lat. Uważam, że to bardzo trudny język. Moja nauczycielka tłumaczyła mi, że jest różnica jak powiemy: "istnieje szansa" a "istnieje niebezpieczeństwo". Wyrażanie "istnieje szansa, że pandemia koronawirusa będzie trwała jeszcze przez kolejnych 18 miesięcy" wskazuje, że osoba, która to pisze, chciałaby aby tak było. Mam teraz dużo czasu aby się uczyć. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć. Dziękuję.
Najnowsze komentarze (399)
STAN
10 miesięcy temu
nie wierze tym amerykanskim prognozom.Pamietacie co mowili o zimie stulecia 2019/2020 nic im sie nie sprawdzilo.
Papryk
10 miesięcy temu
Sumując te wszystkie wiadomości/plotki o COVID-19 to wszyscy umrzemy.
blask
10 miesięcy temu
Jeśli oni wiedzą jaka jest żywotność stworzonego przez nich wirusa,to tak będzie. I tu się sami wsypali kto to stworzył.
Oni już
10 miesięcy temu
zaplanowali ponowny zrzut około Bożego Narodzenia.
ryszard
10 miesięcy temu
Czy w laboratoriach sprawdzono przy jakiej częstotliwości i przy jakiej długości fali elektromagnetycznej wirus zostanie zniszczony
K0-nd0ny
10 miesięcy temu
Ta co pluje to zadna chnka, tylko z P0! P0znaje
Nie cynik
10 miesięcy temu
Przestancie siac panike. Ludzie musimy wrocic do pracy. Ludzie opamiętajcie sie..
Tohel marian
10 miesięcy temu
Co za bzdury!
bDBndCBD
podlasiak
10 miesięcy temu
gdyby pandemia potrwała w Polsce 18 msc-y,to byłby koniec Polski z powodu klęski głodowej i pod każdym względem. Niewypłacalności rządu, a więc zasiłków dla emerytów i innych opłat, podatków itd.
Bueee
10 miesięcy temu
Może by podali wygrane liczby lotto na sobotę?
degrengolad
10 miesięcy temu
droga Ago! sama widzisz kto nam podsyła informacje.nieuki i ludzie wynajęci .Większość łyka te newsy jak kaczka chrabąszczę ,bez zastanowienia,,poziom nauczania zero....
HEJ,,,
10 miesięcy temu
nikt nie wie ! koronawirus moze tak funkcjonowac jak gryoa i co wtedy ? a moze bo tego nikt nie wie bo koronawirusa nikt nie zna ! trzeba nauczyc sie z nim żyć i po temacie --ŻYĆ NORMALNIE , PRACOWAC UCZYC SIE ROBIC ZAKUPY TYLKO ,ŻE W MASECZKACH A PODEJRZANI O CHOROBE SIEDZIEC W DOMACH A CHORZY W SZPITALACH I TO WSZYSTKO CO MOZNA ZROBIĆ ,OCZYWIŚCIE HIGIENA KONIECZNA !
Raport
10 miesięcy temu
Ale głupota. Ta tragedia będzie trwać długo, aż wybije całą ludzką głupotę. Ludzie myślący ocaleją, bo używają rozumu.
BOLEK
10 miesięcy temu
Tania Autorko widzicie kto pisze artykuly do tego brukowca
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić