Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Już 150 osób jest zakażonych

180

Coraz szybciej rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Według najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce jest już 150 przypadków zakażenia.

Koronawirus w Polsce. Już 150 osób jest zakażonych
(PAP, Marcin Obara)

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach. Zostały one oczywiście potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zgodnie z przewidywaniami, liczba zakażonych rośnie w coraz większym tempie.

Najwięcej nowych zakażonych w województwie dolnośląskim. Potwierdzone przypadki dotyczą dziewięciu osób z województwa dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), pięciu osób z województwa mazowieckiego (Warszawa), a także trzech osób z województwa wielkopolskiego (Kalisz i Poznań).

Są też nowe przypadki w innych rejonach Polski. W województwie opolskim odnotowano dwie osoby zakażone (Opole). W województwie śląskim (Cieszyn i Tychy) również zainfekowane są dwie osoby, podobnie zresztą jak i w województwach podkarpackim i łódzkim (Łódź).

Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Ministerstwo informuje o stanie zdrowia nowych pacjentów

Dobre wiadomości na temat kondycji zdrowotnej wśród nowych przypadków. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera, tylko jedna osoba jest w stanie średnim. Pozostali pacjenci są w stanie dobrym.

Liczba zakażonych rośnie z coraz większą intensywnością. Według oficjalnych statystyk, w Polsce mamy już 150 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. Ponadto wiele osób przebywa na obserwacjach i w kwarantannach.

Na razie nie można spodziewać się zahamowania pandemii. Koronawirus w naszym kraju rozprzestrzenia się i prognozy na najbliższe dni nie są najlepsze. Wiele wskazuje na to, że nadchodzi okres, w którym liczba zakażonych wzrośnie do 1000.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić