Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Ojciec Tadeusz Rydzyk o pandemii: "To czas łaski"

129

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie wypowiada się na temat pandemii koronawirusa w taki sposób jak papież Franciszek. Redemptorysta twierdzi, że to "czas łaski", z kolei głowa kościoła rozpatruje tę sytuację jako "okres płaczu i mroku".

Ojciec Rydzyk nie podziela zdania papieża Franciszka
Ojciec Rydzyk nie podziela zdania papieża Franciszka (East News, Jacek Piski)

W opinii ojca Tadeusza Rydzyka wierni powinni skupić teraz swoje siły na modlitwie. - Dziś poprzez kolejne przełomowe wydarzenie, Bóg daje naszemu narodowi jeszcze jedną szanse na duchowe oczyszczenie - mówi redemptorysta w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

O. Rydzyk uważa, że to wcale nie jest czas rozpaczy, ale "rewizji życia". Przekonuje, że nie skupiamy się na tym, co trzeba i zwracamy uwagę jedynie na konsumpcję i przyjemności.

Zobacz także: Paweł Kukiz opisuje "koszmar" swojej córki w szpitalu

Takie życie nie jest prawdą. Jesteśmy teraz w domach. Można wiele rzeczy przemyśleć. Warto przemodlić sobie wszystkie sprawy - podkreśla Rydzyk mówiąc o kwarantannie związanej z koronawirusem.

Szef Radia Maryja zachęca, by okres pandemii potraktować jako zamknięte rekolekcje rodzinne. - To jest czas łaski, jaki dał nam Pan Bóg - zaznacza redemptorysta z Torunia.

Pandemia koronawirusa wciąż nabiera na mocy

W naszym kraju z dnia na dzień wzrasta liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, rośnie też statystyka ofiar śmiertelnych. COVID-19, wbrew myśleniu niektórych, dotyka nie tylko starsze osoby, ale także i te młodsze, o czym świadczą przykłady z różnych zakątków świata.

Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Przede wszystkim trzeba wykazywać się odpowiedzialnością i racjonalnym postępowaniem. Istotne jest maksymalne ograniczanie wyjść z domu, a także dbanie o higienę. W tym szczególnie trudnym okresie otaczajmy opieką te osoby, które najbardziej tego potrzebują.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić