Koronawirus w Polsce. Wojsko na ulicach. Pomoże policji

274

Wojsko pomoże policji w patrolowaniu ulic, zapowiedział we wtorek minister obrony Mariusz Błaszczak. Poinformował o tym po ogłoszeniu nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. Żołnierze, głównie żandarmi, będą patrolować ulice razem z policją.
Koronawirus w Polsce. Żołnierze, głównie żandarmi, będą patrolować ulice razem z policją. (East News, MAREK BEREZOWSKI/REPORTER)

Wojsko będzie wspierać policję. Zastosowana zostanie formuła wykorzystywana już np. podczas świat i okresu wzmożonego ruchu.

Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa – oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak, którego cytuje PAP.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban tłumaczy, ilu jest teraz zakażonych

Żołnierze nadal mają się zajmować przede wszystkim wspieraniem Straży Granicznej. Żandarmi i Wojska Obrony Terytorialnej mają z kolei kontrolować przestrzeganie kwarantanny, wyjaśnił Błaszczak. Mundurowi z WOT zajmują się także dostarczaniem jedzenia i leków osobom, które nie mogą wyjść z domu.

Wszystkie te aktywności są utrzymane. Nowe jest to, że razem z policjantami żołnierze będą patrolowali ulice – podkreślił w rozmowie z PAP Mariusz Błaszczak.

Koronawirus w Polsce. 5 tys. żołnierzy

Jak poinformowały służby prasowe MON, w przeciwdziałanie epidemii koronawirusa zaangażowanych jest ok. 5 tys. żołnierzy. Ponadto w gotowości jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej.

Od 1 kwietnia nowe obostrzenia. We wtorek rząd zapowiedział wdrożenie nowych ograniczeń, które będą obowiązywać od kwietnia. Dotyczą one m.in. ograniczenia poruszania się osób.

Koronawirus w Polsce. Ponad 2,3 tys. przypadków

Jak dotąd (stan na godz. 20:30 we wtorek 31 marca) w Polsce potwierdzono 2311 przypadków koronawirusa. Zmarły 33 osoby.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić