Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus w USA. Czarny scenariusz - aż 162 tysiące mieszkańców Ameryki umrze na COVID-19?

128

Naukowcy przeanalizowali przebieg pandemii w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z ich ustaleniami w wyniku choroby wywołanej zarażeniem może umrzeć nawet 162 tysięce osób. Mają również teorię, kiedy koronawirus ustąpi.

Koronawirus w USA. Czarny scenariusz - aż 162 tysiące mieszkańców Ameryki umrze na COVID-19?
(Getty Images, John Nacion/NurPhoto)

Badania zostały przeprowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Jak przewidują, w zależności od regionu wirus będzie rozprzestrzeniał się z różną szybkością. Kierownik badań doktor Christopher Murray oszacował, że liczba zgonów prawdopodobnie wyniesie od 38 do 162 tysięcy.

Koronawirus: jak długo potrwa pandemia w Stanach Zjednoczonych?

Naukowcy oceniają, że pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych potrwa do czerwca 2020 roku. Jak jednak zaznaczają, ostatni zarażeni mogą umierać jeszcze w lipcu.

Dr Christopher Murray wskazuje, że szczyt pandemii nastąpi w drugim tygodniu kwietnia. Właśnie wtedy liczba hospitalizowanych pacjentów ma osiągnąć krytyczny poziom. Liczba dostępnych szpitalnych łóżek zostanie przekroczona o 64 tysiące, a leczenie będzie wymagało wykorzystania około 200 tysięcy respiratorów. Problemy doprowadzą do niewydolności systemu opieki zdrowotnej w stanach Luizjana i Georgia.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a nowe przepisy. Wiceminister mówi, kiedy można wyjść z domu

Jak zaznaczył dr Murray, z czasem liczba odnotowywanych przypadków spadnie do 10 dziennie. Państwo zacznie stopniowo znosić ograniczenia, jednak wciąż niezbędne będzie jednak zachowywanie dystansu społecznego i zasad profilaktyki.

Trajektoria pandemii zmieni się – i to dramatycznie na gorsze – jeśli ludzie przestaną stosować dystans społeczny lub dadzą sobie spokój z innymi środkami ostrożności – wyjaśnił dr Murray w rozmowie z "Reuters".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić