Karolina Woźniak| 

Koronawirus w USA. W Nowym Jorku aresztowano 13-latka

11

13-latek został aresztowany pod zarzutem przestępstwa na tle nienawiści po tym, jak zaatakował ​​Azjatę - kopał go w plecy i rozkazywał mu powrót do Chin. Do zdarzenia doszło w Nowym Jorku we wschodnim Harlemie.

Koronawirus w USA. W Nowym Jorku aresztowano 13-latka
(YouTube, Eyewitness News ABC7NY)

59-letni mężczyzna spacerował po Madison Avenue, kiedy został zaatakowany. Ofiara upadła na ziemię i została poturbowana. Napastnik krzyczał na nią, że jest "objawem koronawirusa". Sprawca kazał mężczyźnie wrócić do swojego kraju.

13-latek zaatakował 59-letniego Azjatę. Wszystko przez koronawirusa?

59-letni mężczyzna miał stłuczone kolana i obrażenia rąk, ale odmówił skorzystania z pomocy lekarzy. Ofiara zeznała również, że została opluta, a 13-letni napastnik oskarżył go o roznoszenie koronawirusa.

Tożsamość sprawcy nie została ujawniona, ale oskarża się go o przestępstwo z nienawiści. Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 (1:00 w Polsce). To nie pierwszy taki przypadek w Nowym Jorku. W czwartek 47-letni mężczyzna i jego 10-letni syn zostali zaatakowani podczas spaceru. NYPD podaje, że napastnik uderzył mężczyznę w głowę - policji nie udało się go złapać. Opublikowano zdjęcie podejrzanego i rozesłano je do wszystkich jednostek policji.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Loty i połączenia kolejowe zostały zawieszone, a centra i galerie handlowe zostały zamknięte - funkcjonują jedynie apteki i sklepy spożywcze. Liczba zarażonych osób w Polsce wzrosła do 123 - 13 osób już wyzdrowiało, a 3 osoby zmarły. Pierwszy zgon odnotowano 12 marca.

Zobacz także: Trudna sytuacja szpitali przez koronawirusa. Łukasz Szumowski reaguje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić