Radosław Opas
Radosław Opas| 

Koronawirus z Chin. Nagranie z Wuhan pokazuje źródło zakażeń

863

Koronawirus z miasta Wuhan w Chinach zabił już 26 osób. Władze kraju informują, że odnotowanych zostało już 830 przypadków zakażenia. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młoda Chinka zajada się tradycyjnym daniem, jedząc ugotowanego nietoperza. Naukowcy twierdzą, że to właśnie to zwierzę może być przyczyną rozprzestrzeniania się choroby.

Koronawirus z Chin. Nagranie z Wuhan pokazuje źródło zakażeń
(YouTube)

Opublikowany film udostępniono w chińskich mediach społecznościowych. Następnie nagranie trafiło na Twittera, gdzie zaczęto je rozpowszechniać na globalną skalę. Przedstawiona na wideo kobieta trzyma pałeczkami przyrządzonego wcześniej nietoperza i próbuje go ugryźć. Na stole stoi miska z zupą, w której chwilę wcześniej pływało zwierzę.

W tle słychać dopingujących ją ludzi. Nagrywające całą sytuację osoby udzielają jej rad, jak poprawnie powinna jeść podane jej danie. Mężczyzna stojący za kamerą instruuje ją, aby "jadła mięso, a nie skórę".

Jedz mięso! Nie jedz skóry. Powinnaś gryźć mięso znajdujące się na grzbiecie – słyszymy na opublikowanym wideo.

Takich filmów jest znacznie więcej. Większość nagrań dotyczy marketu znajdującego się w mieście Wuhan. To właśnie w tym miejscu doszło do pierwszych stwierdzonych przypadków zarażenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Liczba ofiar koronawirusa wciąż rośnie. Do tej pory Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że zmarło już 26 osób, przy czym ponad 830 uległo zakażeniu. Za główne źródło eksperci uważają nietoperze, na które polują sprzedawane na chińskich targach węże z gatunków niemrawca prążkowanego i kobry pospolitej.

Osoba z koronawirusem cierpi na ból głowy, gorączkę i duszności. Badania wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami - informuje BBC.

Władze Chin zablokowały miasta. Żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się śmiertelnego koronawirusa, Chiny zdecydowały się na zakaz funkcjonowania komunikacji zbiorowej w 10 miastach. Utrudnienia panują m.in. w Wuhan, Ezhou i Huanggang. Wszystkie miasta położone są niedaleko siebie w prowincji Hubei. Zawieszone zostało też funkcjonowanie szkół i odwołano imprezy masowe związane z Nowym Rokiem w Chinach.

Zobacz także: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić