"Król dopalaczy" skazany za uprowadzenie i wymuszenie

9

29-letni Dawid B., znany jak "król dopalaczy", został skazany przez łódzki sąd na dwa lata więzienia za uprowadzenie mężczyzny oraz próbę wymuszenia od niego kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ukarani zostali także jego dwaj wspólnicy.

"Król dopalaczy" skazany za uprowadzenie i wymuszenie
(PAP, Grzegorz Michałowski)

*Latem 2014 r. pokrzywdzony przez Dawida B. miał pośredniczyć w transakcji poza granicami Polski. * Jak donosi tvn24, jego zadaniem było zakupienie, za powierzone 81 tys. zł, substancji przeznaczonych prawdopodobnie do produkcji dopalaczy.

Dawid B. nie otrzymał zamówionych produktów ani zwrotu pieniędzy. Odzyskanie kwoty zlecił dwóm młodym mężczyznom, którzy podczas spotkania "króla dopalaczy" z pokrzywdzonym obezwładnili dłużnika. Następnie wozili go godzinami samochodem, grożąc pozbawieniem życia, jeśli nie odda kilkudziesięciu tysięcy zł.

Bandyci zabrali mężczyźnie 15 tys. zł oraz, jako zabazpieczenie pozostałej kwoty, dokumenty i jeepa. Sprawą zajęła się policja, a Dawid B. kilka dni później został zatrzymany. Jeden z pomocników "króla dopalaczy" został skazany na dwa i pół roku więzienia, a drugi na dwa lata więzienia i pięć lat w zawieszeniu.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić