Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Krwawy rytuał sekty. 7 zabitych i wielu rannych

51
Podziel się

Ciała 7 osób znaleziono w masowym grobie na terenie kontrolowanym przez sektę religijną. Wśród ofiar jest kobieta w ciąży, jej pięcioro dzieci oraz ich sąsiadka. Wszyscy prawdopodobnie zostali zabici podczas krwawych rytuałów sekty "Nowe Światło Boga" mającej siedzibę w Panamie.

Krwawy rytuał sekty. 7 zabitych i wielu rannych
(East News, HO/AFP/East News)

Sekta religijna dokonała egzorcyzmów w regionie Ngobe-Bugle w północno-zachodniej części Panamy. Nie żyje 7 osób, a kolejnych 15 było przetrzymywanych w niewoli i torturowanych.

Prokurator Rafael Baloyes powiedział, że grób został odkryty dzięki informacjom od okolicznych mieszkańców. Trzech rannych wieśniaków przybiegło do szpitala i zaalarmowało, że kilka rodzin jest przetrzymywanych wbrew własnej woli przez członków sekty.

Policja udała się we wskazane miejsce oddalone o 250 km od miasta Panama. Znaleziono tam rozległe ranczo z kilkoma budynkami i prowizorycznie wybudowanym kościołem. Terenem zarządzała sekta "Nowe Światło Boga".

Przeprowadzali rytuał wewnątrz jednego z budynków. W tym rytuale ludzie byli przetrzymywani wbrew własnej woli i torturowani. Wszystkie obrzędy miały na celu ich zabicie, jeśli nie odpokutują za swoje grzechy - powiedział Baloyes.

W budynkach odnaleziono maczety, noże i kozę przeznaczoną do odprawiana rytuałów. Około 2 km od kościoła znajdował się świeży grób z 7 ciałami. 15 uratowanych osób odniosło niewielkie obrażenia. Już w piątek lub sobotę stawią się w sądzie na przesłuchania.

W sprawie aresztowano 10 osób. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jednym z nich jest dziadek ciężarnej kobiety znalezionej w grobie.

Lud z Ngabe Bugle jest największą rdzenną grupą Panamy. Wśród grupy panuje wysoki wskaźnik ubóstwa i analfabetyzmu. Nie jest jasne, jak sekta opanowała tamtejsze tereny i od kiedy działa. Lokalne władze podejrzewają, że grupa jest stosunkowo nowa i może funkcjonować co najwyżej kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(51)
df af f
4 miesiące temu
religie zabijały i zabijają w imię Boga
ali
4 miesiące temu
Każda religia to sekta i nic dobrego
gbur
4 miesiące temu
Oto do czego doprowadza idiotyczna wiara w boga (bogów). Tak kończą religijni wyznawcy. PRECZ !!!!!!!! z klerem w Polsce. Precz z wszystkimi religiami !!!!!!!
wrocławianin
4 miesiące temu
mam to wdomu ,tu w polsce ,,,sekty to sine od działowywanie na słabych ludzi,,,,jest to koszmar
qperNIK
4 miesiące temu
Ach te bogi... ich przykazy i zakazy... To zakała ludzkości.
Najnowsze komentarze (51)
Potomkowie.
4 miesiące temu
Tortury i palenie ludzi na stosie.
Atheista
4 miesiące temu
Dla jasnosci, jest to sekta chrzescijanska...(taz Kosciol Ewangeliczny)Bili kijami i Biblia by nawrocic.
dox
4 miesiące temu
niestety rodzaj ludzi ma to do siebie, ze bardzo latwo sie nim manipuluje, widac totez u nas
oko prawdy
4 miesiące temu
"Wśród grupy panuje wysoki wskaźnik ubóstwa i analfabetyzmu. " Wyznawcy sekty PIS.
Metro66
4 miesiące temu
Tego typu sekty tam działały przed przybyciem Katolików, którzy zlikwidowali tych krwawych guru i szamanów .Dlatego obie Ameryki tak szybko osiągnęły wzrost populacji.
666
4 miesiące temu
"Koinonia"i podobne?? Ilez zla i cierpienia ROZBITYCH RODZIN .?Specjalisci od prania mozgow i pieniedzy ,ktore ponoc nie smierdza .???????
jrbdgh
4 miesiące temu
Co to znowu za Bog A nasz Opas z Torunia przypadkiem nie ma telefonu do niego To mozna by było mu nawsadzac troche wiazanek
imigrant
4 miesiące temu
A w imię czego zabijają komuniści!?
IQ-50
4 miesiące temu
Każda religia to dostatnie utrzymanie dla ichnych "księży",a dla wiernych bajeczki o zbawieniu wiecznym.
Pro.1
4 miesiące temu
W krajach III świata, walczą ze złem w sektach, a w niby cywilizowanej Europie, sekta - twór pana Benito D. ma status NAZISTY XXI wieku???!!!
Jacek
4 miesiące temu
Czekam na orędzie koperty.
zyzio
4 miesiące temu
Najbardzej bezwzgledna sekta jest skate (KOMUNUZM)czyli lewactwo!
gwałtstrach
4 miesiące temu
Nasza krajowa sekta kk też doprowadza często do samobójstwa młodych ludzi.
KOBIETA
4 miesiące temu
DO GBUR; MOZNA WIERZYC ALE TEŻ POTRZEBNY JEST SWÓJ ROZUM. JESTEM WIERZACA ALE CODZIENNIE NIE LATAM DO KOSCIOŁA. ŻYJE NORMALNIE I NIKT NIE POWIE CO MAM ROBIC ZYJE UCZCIWIE. CO Z TEGO ZE LUDZIE SA NADMIERNIE WIERZACY NIEKTÓRZY JAK NIE ŻYJA WEDŁUD PRZYKAZAŃ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić