Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Krwawy rytuał sekty. 7 zabitych i wielu rannych

52
Podziel się

Ciała 7 osób znaleziono w masowym grobie na terenie kontrolowanym przez sektę religijną. Wśród ofiar jest kobieta w ciąży, jej pięcioro dzieci oraz ich sąsiadka. Wszyscy prawdopodobnie zostali zabici podczas krwawych rytuałów sekty "Nowe Światło Boga" mającej siedzibę w Panamie.

Krwawy rytuał sekty. 7 zabitych i wielu rannych
(East News, HO/AFP/East News)
bCYVYfIR

Sekta religijna dokonała egzorcyzmów w regionie Ngobe-Bugle w północno-zachodniej części Panamy. Nie żyje 7 osób, a kolejnych 15 było przetrzymywanych w niewoli i torturowanych.

Prokurator Rafael Baloyes powiedział, że grób został odkryty dzięki informacjom od okolicznych mieszkańców. Trzech rannych wieśniaków przybiegło do szpitala i zaalarmowało, że kilka rodzin jest przetrzymywanych wbrew własnej woli przez członków sekty.

Policja udała się we wskazane miejsce oddalone o 250 km od miasta Panama. Znaleziono tam rozległe ranczo z kilkoma budynkami i prowizorycznie wybudowanym kościołem. Terenem zarządzała sekta "Nowe Światło Boga".

bCYVYfIT

Zobacz także: Wstąpił do kościoła scjentologów w Polsce. Zdradził nam, jak działa sekta

Przeprowadzali rytuał wewnątrz jednego z budynków. W tym rytuale ludzie byli przetrzymywani wbrew własnej woli i torturowani. Wszystkie obrzędy miały na celu ich zabicie, jeśli nie odpokutują za swoje grzechy - powiedział Baloyes.

W budynkach odnaleziono maczety, noże i kozę przeznaczoną do odprawiana rytuałów. Około 2 km od kościoła znajdował się świeży grób z 7 ciałami. 15 uratowanych osób odniosło niewielkie obrażenia. Już w piątek lub sobotę stawią się w sądzie na przesłuchania.

W sprawie aresztowano 10 osób. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jednym z nich jest dziadek ciężarnej kobiety znalezionej w grobie.

bCYVYfIZ

Lud z Ngabe Bugle jest największą rdzenną grupą Panamy. Wśród grupy panuje wysoki wskaźnik ubóstwa i analfabetyzmu. Nie jest jasne, jak sekta opanowała tamtejsze tereny i od kiedy działa. Lokalne władze podejrzewają, że grupa jest stosunkowo nowa i może funkcjonować co najwyżej kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCYVYfJu
KOMENTARZE
(52)
df af f
8 miesięcy temu
religie zabijały i zabijają w imię Boga
ali
8 miesięcy temu
Każda religia to sekta i nic dobrego
gbur
8 miesięcy temu
Oto do czego doprowadza idiotyczna wiara w boga (bogów). Tak kończą religijni wyznawcy. PRECZ !!!!!!!! z klerem w Polsce. Precz z wszystkimi religiami !!!!!!!
bCYVYfJv
wrocławianin
8 miesięcy temu
mam to wdomu ,tu w polsce ,,,sekty to sine od działowywanie na słabych ludzi,,,,jest to koszmar
katolik
8 miesięcy temu
Nie było tam egzorcyzmów, tylko wprost przeciwnie, diabelskie mordowanie ludzi, a ofiar było nie 7 lecz 8 bo kobieta była w ciąży.
Najnowsze komentarze (52)
KMG
1 tyg. temu
Nie przywiązujmy Religi do Boga bo religia to sekta ...to ludzie fanatycy którzy chcą być wyżsi od Boga stworzyli sekty Bóg dał nam wiarę Bóg jest miłością czy Chrystus był z jednych sekt. .otóż nie Chrystus pokazał nam swoje miłosierdzie i jak trzeba żyć i być miłosiernym on nie budawał kościoły tylko słowa jego brzmiały jestem wszędzie widzę i słyszę a modlić się można wszędzie on to docenia a Kościół to tylko budynek dla kapłanów by dawno im na tacę ....jestem katolicka nie praktykującą i w księży nie wierzę zresztą jaki przykład dają kapłani czym oni są jak dla mnie to sekta. ..niczym innym. ..
Potomkowie.
8 miesięcy temu
Tortury i palenie ludzi na stosie.
Atheista
8 miesięcy temu
Dla jasnosci, jest to sekta chrzescijanska...(taz Kosciol Ewangeliczny)Bili kijami i Biblia by nawrocic.
dox
8 miesięcy temu
niestety rodzaj ludzi ma to do siebie, ze bardzo latwo sie nim manipuluje, widac totez u nas
oko prawdy
8 miesięcy temu
"Wśród grupy panuje wysoki wskaźnik ubóstwa i analfabetyzmu. " Wyznawcy sekty PIS.
Metro66
8 miesięcy temu
Tego typu sekty tam działały przed przybyciem Katolików, którzy zlikwidowali tych krwawych guru i szamanów .Dlatego obie Ameryki tak szybko osiągnęły wzrost populacji.
666
8 miesięcy temu
"Koinonia"i podobne?? Ilez zla i cierpienia ROZBITYCH RODZIN .?Specjalisci od prania mozgow i pieniedzy ,ktore ponoc nie smierdza .???????
jrbdgh
8 miesięcy temu
Co to znowu za Bog A nasz Opas z Torunia przypadkiem nie ma telefonu do niego To mozna by było mu nawsadzac troche wiazanek
bCYVYfJn
imigrant
8 miesięcy temu
A w imię czego zabijają komuniści!?
IQ-50
8 miesięcy temu
Każda religia to dostatnie utrzymanie dla ichnych "księży",a dla wiernych bajeczki o zbawieniu wiecznym.
Pro.1
8 miesięcy temu
W krajach III świata, walczą ze złem w sektach, a w niby cywilizowanej Europie, sekta - twór pana Benito D. ma status NAZISTY XXI wieku???!!!
Jacek
8 miesięcy temu
Czekam na orędzie koperty.
zyzio
8 miesięcy temu
Najbardzej bezwzgledna sekta jest skate (KOMUNUZM)czyli lewactwo!
gwałtstrach
8 miesięcy temu
Nasza krajowa sekta kk też doprowadza często do samobójstwa młodych ludzi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić