Krystyna Pawłowicz ripostuje. Partner Roberta Biedronia zapytał ją o wiek

703

Krystyna Pawłowicz podczas przesłuchania przed sejmową komisją została zapytana o wiek przez partnera Roberta Biedronia. Krzysztof Śmiszek chciał się upewnić co do tego, ile lat ma była posłanka. Krystyna Pawłowicz szybko odpowiedziała.

krystyna pawłowicz robert biedroń krzysztof śmiszek
krystyna pawłowicz robert biedroń krzysztof śmiszek (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Kobiety o wiek się nie pyta? Być może, ale partner Roberta Biedronia uznał, że to sytuacja wagi państwowej. Poseł Krzysztof Śmiszek przytoczył słowa samej Pawłowicz i wyraził zaniepokojenie, czy jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego byłaby w stanie podejmować racjonalne decyzje.

Czy urodziła się Pani w 1952 roku i czy podtrzymuje Pani swoje stanowisko, że sędziowie powyżej 65 roku życia nie są w stanie podejmować racjonalnych decyzji? – zapytał poseł Śmiszek.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. 67-letnia Krystyna Pawłowicz zakpiła z pytania Śmiszka, dając do zrozumienia, że jest błahe i nic nie wnosi.

Zobacz też: PiS wybrał Pawłowicz i Piotrowicza. "Kaczyński ma gdzieś Polaków"

1.5 godz. opozycja blokowała rozpocz. komisji, a jak tę przeszkodę pokonano, to dali tak ważne pyt. jak: Czy pani urodziła się w 1952 r., czy umiem liczyć - Śmiszek; czy unijna szmata to szmata, jak się czuję - pos. Żukowska; od pos. Czarzastego, czy ciągle jestem w PIS, choć nigdy nie byłam – skwitowała Krystyna Pawłowicz.

Pawłowicz z pozytywną opinią. Komisja sprawiedliwości i praw człowieka w środę pozytywnie zaopiniowała wniosek ws. rekomendacji Krystyny Pawłowicz na stanowisko sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Pozytywnie zaopiniowany został również wniosek innego kandydata, Stanisława Piotrowicza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić