Olga Wilk| 

Ksiądz z bulwersującego nagrania: "Pamiętajmy o przykazaniach przynajmniej raz w roku"

114

Ksiądz Mirosław Masztalerek, niechlubny bohater komunijnego nagrania, udzielił obszernego wywiadu dla lokalnej gazety. Podniosłe słowa, w jakich opisuje własną osobę, w żaden sposób nie korespondują z jego postawą względem chłopca, który pomylił się podczas uroczystości.

Ksiądz z bulwersującego nagrania: "Pamiętajmy o przykazaniach przynajmniej raz w roku"
(Youtube.com)

Aż trudno uwierzyć, że mówi to ta sama osoba, która dwa miesiące później nazwała dziecko "porażką". W przeprowadzonej przed Wielkanocą rozmowie z dziennikarzem "Życia Powiatu Iławskiego" duchowny mówił między innymi o potrzebie wybaczania, pojednania z Bogiem i wyciszenia. Zachęcał też do wiernych do pamiętania o przykazaniach kościelnych "przynajmniej raz w roku".

Liturgia Wielkiego Piątku z 4 częściami, adoracja przy Grobie Chrystusa, właśnie wtedy czuję się niezwykle ważny, to są te momenty, które ja jako kapłan wyjątkowo przeżywam, które najbardziej mnie wyciszają - opowiadał.

Ksiądz Masztalarek wymienił też powody, dla których katolicy coraz liczniej odchodzą od wiary. "Często są to różne przyczyny: materializm, zachwyt doczesnością, jakby człowieka można było sprowadzić tylko do tego, co ma zjeść i wypić" - mówił. O dziwo wśród powodów brakuje gorszącej postawy samych księży odpowiedzialnych za rozwój duchowy wiernych.

Proboszcz ząbrowskiej parafii ma też nietypowe, jak na duchownego, hobby. Od kilku lat organzuje lokalny zlot motocyklowy, upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Oprócz tego co jakiś czas ksiądz udaje się na polowania.

Nagranie, które wywołało burzę wśród internautów, pochodzi z parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie koło Iławy. Wideo pokazuje moment, w którym chłopiec przekazuje księdzu dary w podziękowaniu za pierwszą komunię świętą. Dziecko popełnia błąd, co Masztalarek kwituje: "Daj to, chłopie. Zostawmy to. Porażka jakaś".

W rozmowie z o2.pl ksiądz nie chciał komentować sprawy. Tłumaczył, że go to nie interesuje, bo nie korzysta z internetu. Potwierdził jednak, że nagranie powstało podczas tegorocznej uroczystości.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Mundial kolidował z godzinami mszy w kościele, więc ksiądz je pozmieniał
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić