o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Olga Wilk
|

Ksiądz z bulwersującego nagrania: "Pamiętajmy o przykazaniach przynajmniej raz w roku"

83
Podziel się

Ksiądz Mirosław Masztalerek, niechlubny bohater komunijnego nagrania, udzielił obszernego wywiadu dla lokalnej gazety. Podniosłe słowa, w jakich opisuje własną osobę, w żaden sposób nie korespondują z jego postawą względem chłopca, który pomylił się podczas uroczystości.

Ksiądz z bulwersującego nagrania: "Pamiętajmy o przykazaniach przynajmniej raz w roku"
(Youtube.com)
bDTXLKgR

Aż trudno uwierzyć, że mówi to ta sama osoba, która dwa miesiące później nazwała dziecko "porażką". W przeprowadzonej przed Wielkanocą rozmowie z dziennikarzem "Życia Powiatu Iławskiego" duchowny mówił między innymi o potrzebie wybaczania, pojednania z Bogiem i wyciszenia. Zachęcał też do wiernych do pamiętania o przykazaniach kościelnych "przynajmniej raz w roku".

Liturgia Wielkiego Piątku z 4 częściami, adoracja przy Grobie Chrystusa, właśnie wtedy czuję się niezwykle ważny, to są te momenty, które ja jako kapłan wyjątkowo przeżywam, które najbardziej mnie wyciszają - opowiadał.

Ksiądz Masztalarek wymienił też powody, dla których katolicy coraz liczniej odchodzą od wiary. "Często są to różne przyczyny: materializm, zachwyt doczesnością, jakby człowieka można było sprowadzić tylko do tego, co ma zjeść i wypić" - mówił. O dziwo wśród powodów brakuje gorszącej postawy samych księży odpowiedzialnych za rozwój duchowy wiernych.

bDTXLKgT

Proboszcz ząbrowskiej parafii ma też nietypowe, jak na duchownego, hobby. Od kilku lat organzuje lokalny zlot motocyklowy, upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Oprócz tego co jakiś czas ksiądz udaje się na polowania.

Nagranie, które wywołało burzę wśród internautów, pochodzi z parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie koło Iławy. Wideo pokazuje moment, w którym chłopiec przekazuje księdzu dary w podziękowaniu za pierwszą komunię świętą. Dziecko popełnia błąd, co Masztalarek kwituje: "Daj to, chłopie. Zostawmy to. Porażka jakaś".

W rozmowie z o2.pl ksiądz nie chciał komentować sprawy. Tłumaczył, że go to nie interesuje, bo nie korzysta z internetu. Potwierdził jednak, że nagranie powstało podczas tegorocznej uroczystości.

bDTXLKgZ

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Mundial kolidował z godzinami mszy w kościele, więc ksiądz je pozmieniał
bDTXLKhu
KOMENTARZE
(83)
kik
3 lata temu
porażka to jet ten ksiądz
anty
3 lata temu
haha materializm kto tu nonstop o kasie tylko buczy ?? nooo oni by chcieli żeby ludzie tylko wiedzieli ze maja zjeść napic się i do szczęścia nic więcej nie potrzeba to takie sredniowiecze ???
ed
3 lata temu
i tu jest problem katolików, tylko pięknie mówią, piękne uroczystości, gesty, znaki, mądre i bogobojne minki ale czyny są zaprzeczeniem nauk Chrystusa. A tyle uczą się tej religii i nic w głowach nie zostaje.
bDTXLKhv
leo
3 lata temu
Ksiądz Masztalarek wymienił też powody, dla których katolicy coraz liczniej odchodzą od wiary. "Często są to różne przyczyny: materializm, zachwyt doczesnością, jakby człowieka można było sprowadzić tylko do tego, co ma zjeść i wypić" otóż nie padre powody dla których ludzie odchodzą od kościoła to jego głupota, hipokryzja, tuszowana pedofilia, średniowieczne podejście do wielu spraw, nadmierne zamiłowanie do luksusów, kłamstwa, przekręty, tupet, czczenie tak naprawdę Mamona a nie Boga, pycha i chciwość księży, umiłowanie władzy i dążenie do niej po trupach. To tylko nie liczne prawdziwe przykłady dla których wierni odchodzą z kościoła. Bo ksiądz z iskrą Bożą jest tak rzadki jak uczciwy polityk
bear
3 lata temu
Wypędzić z Polski to wcielenie szatana !
Najnowsze komentarze (83)
kot
3 lata temu
porażka to ksiądz !!!!
Stan2
3 lata temu
To jest religia toruńsko-smoleńska.
mini strant
3 lata temu
Czepiacie się. Po prostu był na solidnym kacu po sobocie. Położył się spać nad ranem, w kościele upał, pięć ornatów piernatów na grzbiecie, organy huczą, że łeb pęka... I tak dobrze, że nie przypaździerzył dzieciakowi z liścia.
Magi
3 lata temu
Oby was nie osądzono jak wy osadzacie... Po 2 sekundowym filmiku wyrwanym z kontekstu być może tak zlinczować człowieka...
WALDEK
3 lata temu
TEN GŁUPEK MATURZYSTA TO JEST DOPIERO PORAŻKA ON NIC NIE ZROZUMIAŁ
nn
3 lata temu
już czas by spotkał się ze swym stwórcą
Endi
3 lata temu
Nikomu nie przyszło do głowy że to była krytyka względem osób odpowiedzialnych za przygotowanie dzieci do wydarzenia a nie względem niewinnego malucha..wielkie halo..faktycznie - za głośno wypowiedziane.
porażka
3 lata temu
To jakiś pedofil ?
bDTXLKhn
Chgw
3 lata temu
Do tańca z gwiazdami go ... kolejnego celebryte lansujcie...
Ala
3 lata temu
Brawo PiS . Sondaż -5%
pytanie
3 lata temu
Ciagle nie kumam czemu kazde dziecko wystraszone jest przed pierwsza komunji, zamiast sie cieszyc ze przymuja Boga. Cos nie tak, nie dziwie sie ze rodzice potem im drogie prezenty kupuja bo maly zestresowany jest.
janusz
3 lata temu
hobby to zarabianie pieniędzy a dokładniej wyłudzanie bo o pracy trudno tu mówić! ilu z jego "owieczek" nie stać na rower nie mówiąc o motocyklu! zabijanie innych stworzeń bożych dla przyjemności to też nic szczytnego!
Antoni
3 lata temu
No w Otruniu to się wkurza
Jan
3 lata temu
Przecież Watykan to masoneria. Nikt z Polski nie wyprowadził tyle kasy co oni. Słowianie Lechici poczytajcie sobie historię naszych przodków. Zanim w 966 zaczęła się wycinka pogan.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić