aktualizacja 

Legnica. Pościg za kierującym pod wpływem narkotyków

124

Pościg rodem z filmu akcji miał miejsce na drodze pomiędzy Legnicą a Jaworem (woj. dolnośląskie). Ucieczka kierowcy zakończyła się dachowaniem pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Legnica. Pościg za kierującym pod wpływem narkotyków
(Policja)

Funkcjonariusze legnickiej komendy patrolowali miejscowość Nowa Wieś Legnicka, kiedy ich uwagę zwrócił samochód marki Nissan. Jego kierowca na widok radiowozu dynamicznie zawrócił. Policjanci natychmiast udali się w pościg za pojazdem.

Pomimo używanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać. Mężczyzna uciekał w kierunku Jawora. W trakcie pościgu kierujący stracił panowanie nad pojazdem i dachował na wysokości miejscowości Stary Jawor. Widząc to, policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do ściganego auta. Udało im się zatrzymać kierowcę i pasażera. Uciekinierzy okazali się być mieszkańcami Legnicy. Mężczyźni byli w wieku 19 i 39 lat.

W trakcie zatrzymania funkcjonariusze zauważyli u mężczyzny kierującego samochodem objawy mogące świadczyć o tym, że jest on pod wpływem środków odurzających. Tester narkotykowy wykazał pozytywny wynik na zawartość amfetaminy/metamfetaminy. Jak się okazało, mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz także: Zobacz także: Pościg na piratem drogowym

W trakcie kontroli mężczyzn policjanci znaleźli przy nich metamfetaminę, marihuanę, ecstasy oraz wagę elektroniczną. 39-letniego kierującego nissanem oraz jego 19-letniego pasażera zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. Materiał dowodowy, który udało się zebrać policjantom, pozwolił prokuratorowi na przedstawienie kierowcy nissana szeregu zarzutów. Oskarżono również pasażera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić