Jagoda Mówińska| 
aktualizacja 

Macarena to przestępstwo? Nastolatek aresztowany za taniec na ulicy

20

Wideo z tańczącym macarenę Saudyjczykiem szybko stało się hitem internetu. Władze Arabii uznały jednak "występ" chłopaka za przestępstwo.

Macarena to przestępstwo? Nastolatek aresztowany za taniec na ulicy
(Twitter)

Abdallah al-Shahani został aresztowany w poniedziałek. Oskarżono go o nieodpowiednie zachowanie w miejscu publicznym i utrudnianie ruchu ulicznego. Zdarzenie miało miejsce w mieście Dżudda, położonym w zachodniej części Arabii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wideo pokazujące Abdallaha tańczącego hiszpański hit na jednej z dżuddyjskich ulic stało się hitem na Twitterze. Fani portalu mieli mieszane uczucia. Część okrzyknęła nastolatka mianem bohatera. Inni uznali, że taniec to zwyczajny wybryk, który nie ma nic wspólnego z politycznym manifestem.

Nie przestawaj tańczyć! Każdego dnia, w każdym miejscu, przez całe życie! Nie martwa się, bądź szczęśliwy i żyj własnym życiem! Nie pozwól, by inni przeżyli je za ciebie! - napisała @CaffeTiraMiSu

*Policja aresztowała nastolatka już drugi raz w tym miesiącu, jak pisze telegraph.co.uk. *Wcześniej został zatrzymany za użycie w tańcu tzw. "dabu". Figura taneczna często uzywana w hip-hopie została zakazana przez saudyjskie władze. Uznały one, że gest zachęca do zażywania narkotyków.

To nie jedyny przypadek kontrowersyjnych działań saudyjskiej policji. W zeszłym miesiącu aresztowała ona dziewczynę ubraną w mini i crop top. Oskarżono ją o noszenie "nieprzyzwoitych ubrań".

Zobacz także: Zobacz jak wygląda saudyjski YouTube:

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić