Aldona Brauła
|
aktualizacja

Macron i Merkel chcą by na szczycie G7 zająć się płonącą Amazonią

171 reakcji
0
0
171
Podziel się

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Manuel Macron zgodnie twierdzą, że pożary lasów amazońskich to międzynarodowy kryzys, któremu trzeba wspólnie zaradzić. Mają się tym zająć na weekendowym szczycie G7.

Macron i Merkel chcą by na szczycie G7 zająć się płonącą Amazonią
(East News, geoffroy van der hasselt)

Angela Merkel przyznała rację Manuelowi Macronowi, który zaapelował aby na zbliżającym się szczycie G7 omówić katastrofę jaka dotknęła Amazonię. Na twitterze zamieścił wpis, w którym zaalarmował o pożarach w lasach deszczowych.

Nasz dom płonie. Dosłownie. Deszczowe lasy Amazonii – płuca produkujące 20 proc. tlenu na naszej planecie – płoną. To międzynarodowy kryzys. Członkowie szczytu G7 , porozmawiajmy o tym w pierwszej kolejności – napisał na twitterze prezydent Francji

Od kilkunastu dni, deszczowe lasy Amazonii płoną w zastraszającym tempie. Zanotowano w tym roku wzrost wybuchów pożaru o 84 procent, a tylko w przeciągu ostatnich paru dni pojawiło się ich ponad 10 tysięcy. Warto dodać, że te tereny produkują ogromne ilości tlenu dla naszej planety, wchłaniają dwutlenek węgla i opóźniają globalne ocieplenie.

Na początku o wszystko oskarżano brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro, któremu zarzucono zaniedbanie kwestii pożarów i zezwolenie na wycinkę lasów Amazonii. Początkowo Bolsonaro wszystkiemu zaprzeczał, a później przyznał, że Brazylia nie ma tylu środków, aby walczyć z żywiołem.

W Internecie pojawiło się setki tysięcy postów o pożarach w lasach amazońskich opisanych hasztagiem #PrayForAmazonia. Wiele sław i celebrytów również zwróciło uwagę na ten problem, którego nikt nie chce rozwiązać.

Teraz uwaga została zwrócona na szczyt G7, który odbędzie się 24-26 sierpnia. Wezmą w nim udział głowy państw: USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii, Włoch i Kanady, a także Unii Europejskiej. Mają zająć się kwestią pożarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

171
0
0
KOMENTARZE
(171)
sceptyk
5 miesięcy temu
Może zamiast gadać, trzeba tam lecieć i gasić!
Aaaa
5 miesięcy temu
Niech Francuzi zajmą się Macronem, bo przy nim Francja spłonie
POL
5 miesięcy temu
ja MYSLALEM,ZE CHODZI O PARYZ I ZOLTE KAMIZELKI
ale
5 miesięcy temu
jak już się zastanowią i podejmą decyzję las spłonie
GWno
5 miesięcy temu
Zaprosiliście lekarzy, inżynierów, chemików, kierowców, zaproście strażaków.
Najnowsze komentarze (171)
Mój nick
5 miesięcy temu
Niech ktoś wreszcie im wytłumaczy, że chociaż ten las faktycznie produkuje około 20% tlenu, to konsumuje tyle samo. To jest problem i nie twierdzę, że nic się nie dzieje, ale nie jest to sprawa Macrona i Merkel tylko miejscowych władz.
87
5 miesięcy temu
Makrela z Makaronem podpalili Europę a chcą gasić Amerykę
Y
5 miesięcy temu
Myślałem, że mówią o swoich zalanych beżowymi krajach :)
henry freund
5 miesięcy temu
Najpierw niech się wami zajmie psychiatra !
Alina
5 miesięcy temu
A czy to nie Panowie świata wywołali ten pożar celowo ? Przecież każdy wie że ocieplenie globalne to super biznes dla pazernych na kasę ? A może chodzi o to żeby rolnictwo wykosić i zacząć wprowadzać żywność z laboratorium ? Sami bogacze niszczą planetę a cierpią na tym biedni. Nie wierzę że same lasy deszczowe zapłonęły.
zośka
5 miesięcy temu
gdyby każdy kto ma ogródek posadził w nim kilka drzew, to też by zwiększyło ilość tlenu , a sieją jedynie trawę i sadzą iglaki, a pod iglakami tworzy się jakiś gatunek grzyba który bardzo szkodzi na płuca.Ale ludzie nie chcą o tym myśleć jedynie utyskują na zatrucie atmosfery
byłem tam
5 miesięcy temu
Nareszcie.
Miruś
5 miesięcy temu
...Merkel już jeden kryzys INWAZJE terrorystów na Europę wywołałam wypadałoby rozliczyć ja za to i wskazać kto Jej za to zapłacił...
szrek
5 miesięcy temu
paryż płonie?
darek
5 miesięcy temu
nagle pożary wybuchają samoistnie? i to tysiącami! może zapytajcie kto i dlaczego podpala
roki
5 miesięcy temu
a ruskie i amerykańce tylko się zbroją
oko
5 miesięcy temu
a zaczelo sie od katedry....
ARO
5 miesięcy temu
Bałtyk by śmieciarze w końcu po 75 latach posprzątali. Amazonia. Swoim podwórkiem i brudami się zajmijcie.
Polak
5 miesięcy temu
typowo kolonialne podejście
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić