Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Macron i Merkel chcą by na szczycie G7 zająć się płonącą Amazonią

171
Podziel się

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Manuel Macron zgodnie twierdzą, że pożary lasów amazońskich to międzynarodowy kryzys, któremu trzeba wspólnie zaradzić. Mają się tym zająć na weekendowym szczycie G7.

Macron i Merkel chcą by na szczycie G7 zająć się płonącą Amazonią
(East News, geoffroy van der hasselt)
bFdPnIWd

Angela Merkel przyznała rację Manuelowi Macronowi, który zaapelował aby na zbliżającym się szczycie G7 omówić katastrofę jaka dotknęła Amazonię. Na twitterze zamieścił wpis, w którym zaalarmował o pożarach w lasach deszczowych.

Nasz dom płonie. Dosłownie. Deszczowe lasy Amazonii – płuca produkujące 20 proc. tlenu na naszej planecie – płoną. To międzynarodowy kryzys. Członkowie szczytu G7 , porozmawiajmy o tym w pierwszej kolejności – napisał na twitterze prezydent Francji

Od kilkunastu dni, deszczowe lasy Amazonii płoną w zastraszającym tempie. Zanotowano w tym roku wzrost wybuchów pożaru o 84 procent, a tylko w przeciągu ostatnich paru dni pojawiło się ich ponad 10 tysięcy. Warto dodać, że te tereny produkują ogromne ilości tlenu dla naszej planety, wchłaniają dwutlenek węgla i opóźniają globalne ocieplenie.

bFdPnIWf
Zobacz także: Zobacz także: Brazylia w ogniu

Na początku o wszystko oskarżano brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro, któremu zarzucono zaniedbanie kwestii pożarów i zezwolenie na wycinkę lasów Amazonii. Początkowo Bolsonaro wszystkiemu zaprzeczał, a później przyznał, że Brazylia nie ma tylu środków, aby walczyć z żywiołem.

W Internecie pojawiło się setki tysięcy postów o pożarach w lasach amazońskich opisanych hasztagiem #PrayForAmazonia. Wiele sław i celebrytów również zwróciło uwagę na ten problem, którego nikt nie chce rozwiązać.

bFdPnIWl

Teraz uwaga została zwrócona na szczyt G7, który odbędzie się 24-26 sierpnia. Wezmą w nim udział głowy państw: USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii, Włoch i Kanady, a także Unii Europejskiej. Mają zająć się kwestią pożarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bFdPnIWG
KOMENTARZE
(171)
Mój nick
2 lata temu
Niech ktoś wreszcie im wytłumaczy, że chociaż ten las faktycznie produkuje około 20% tlenu, to konsumuje tyle samo. To jest problem i nie twierdzę, że nic się nie dzieje, ale nie jest to sprawa Macrona i Merkel tylko miejscowych władz.
87
2 lata temu
Makrela z Makaronem podpalili Europę a chcą gasić Amerykę
Y
2 lata temu
Myślałem, że mówią o swoich zalanych beżowymi krajach :)
bFdPnIWH
henry freund
2 lata temu
Najpierw niech się wami zajmie psychiatra !
Alina
2 lata temu
A czy to nie Panowie świata wywołali ten pożar celowo ? Przecież każdy wie że ocieplenie globalne to super biznes dla pazernych na kasę ? A może chodzi o to żeby rolnictwo wykosić i zacząć wprowadzać żywność z laboratorium ? Sami bogacze niszczą planetę a cierpią na tym biedni. Nie wierzę że same lasy deszczowe zapłonęły.
zośka
2 lata temu
gdyby każdy kto ma ogródek posadził w nim kilka drzew, to też by zwiększyło ilość tlenu , a sieją jedynie trawę i sadzą iglaki, a pod iglakami tworzy się jakiś gatunek grzyba który bardzo szkodzi na płuca.Ale ludzie nie chcą o tym myśleć jedynie utyskują na zatrucie atmosfery
byłem tam
2 lata temu
Nareszcie.
Miruś
2 lata temu
...Merkel już jeden kryzys INWAZJE terrorystów na Europę wywołałam wypadałoby rozliczyć ja za to i wskazać kto Jej za to zapłacił...
szrek
2 lata temu
paryż płonie?
darek
2 lata temu
nagle pożary wybuchają samoistnie? i to tysiącami! może zapytajcie kto i dlaczego podpala
roki
2 lata temu
a ruskie i amerykańce tylko się zbroją
oko
2 lata temu
a zaczelo sie od katedry....
ARO
2 lata temu
Bałtyk by śmieciarze w końcu po 75 latach posprzątali. Amazonia. Swoim podwórkiem i brudami się zajmijcie.
bFdPnIWz
Polak
2 lata temu
typowo kolonialne podejście
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić