o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Manicure może być niebezpieczny. Dermatolodzy ostrzegają

50
Podziel się

Lampy UV używane do manicure mogą powodować raka - twierdzą amerykańscy dermatolodzy. Lekarze wskazują także na kilka innych zagrożeń związanych z upiększaniem dłoni.

Manicure może być niebezpieczny. Dermatolodzy ostrzegają
(iStock.com, Yulia-images)
bDTfHmMl

Niebezpieczny jest szczególnie manicure hybrydowy. Polega na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnego lakieru, który później jest utwardzany za pomocą lampy UV. To właśnie jej regularne stosowanie może powodować raka skóry według dermatologów dr Marie Jhin i dr Jackie Dosal.

Lampy wpływają także na wygląd dłoni. Dłonie, które są regularnie wystawiane na działanie promieniowania UV szybciej się starzeją. Po kilku latach regularnego robienia manicure hybrydowego możecie postarzeć wizualnie swoje dłonie nawet o kilkanaście lat.

Naukowcy jednak uspokajają i dają radę. Promieniowanie jest tak mało intensywne, że przy korzystaniu z lamp nie częściej niż raz w tygodniu nie ma zagrożenia. Dr Dosal namawia do korzystania z gumowych rękawiczek podczas zabiegu. Odcinamy końcówki palców rękawiczki, żeby odsłonić paznokcie. Taka dłoń jest wtedy chroniona przed szkodliwym światłem.

bDTfHmMn

Specjaliści przestrzegają także przed niewłaściwie zdezynfekowanymi narzędziami. Chodzi głównie o obcinacze do skórek, których czystość pozostawia często wiele do życzenia. Źle zdezynfekowane urządzenie może doprowadzić do infekcji bakteriami, a nawet grzybami.

Dermatolożki w ogóle odradzają wycinanie skórek. Twierdzą, że dużo bezpieczniejsze jest ich przesunięcie ze skórki paznokcia. Jeżeli z jakiegoś powodu jesteście zmuszone do ich wycięcia, korzystajcie tylko ze znanych wam salonów, w stosunku do których macie pewność, że dbają o higienę narzędzi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTfHmMt
bDTfHmMO
KOMENTARZE
(50)
ELLA
4 lata temu
TAK TYLKO TE ZWYKLE LAKIERY SA NA POL DNIA WOLE ISC RAZ NA MIESIAC I ZROBIC HYBRYDOWY
domino
4 lata temu
Nie chodzę do kosmetyczek ani na paznokcie, bo boję się i brzydzę. Wolę mieć zmarszczki i paznokcie zrobione własnoręcznie niż twarz zmasakrowaną przez specjalistki po dwutygodniowych kursach albo grzybicę,żółtaczkę czy gronkowca z tych brudnych gabinetów.
dd
4 lata temu
co to za słowo "Dermatolożki"? kierowniczki, psycholożki, co to w ogóle jest i skąd się wzięło? Jestem kobietą ale bolą mnie oczy od czytania takich słów. Jestem inżynierem a nie inżynierką, kierowcą a nie kierownicą. Ktoś kto wymyśla takie odmiany dla kobiet (pewnie femi) ma chyba bardzo niską samoocenę. Kobieta może być np saperem a czy może być saperką? (facepalm)
bDTfHmMP
osa
4 lata temu
lampy mogą powodować raka czy powodują ?? beznadzieja.... najgorsze spustoszenie w naszych organizmach robią lekarze wytresowani przez koncerny farmaceutyczne. bo jak wiadomo - pacjent wyleczony = klient stracony
kosmetyczka
4 lata temu
Optymiści żyją dłużej. Widzenie świata w czarnych barwach i wymyślanie pesymistycznych scenariuszy jest męczące.
Najnowsze komentarze (50)
Alicja
4 lata temu
Od 3 lat maluję paznokcie tylko lakierem hybrydowym i jestem mega zadowolona. Żadnych zmian nie widzę. Nic nie odpryskuje, można wykonywać spokojnie wszystkie prace domowe i pielić w ogródku. Po usunięciu 3 tygodniowej hybrydy moje paznokcie nadal są zdrowe i twarde. Może to zależy od płytki paznokcia. Jedni mają ją słabszą a inni mocniejszą. To tak jak z włosami jeden codziennie musi robić fryz bo ma włosy do kitu a inny raz w tygodniu. Artykuł chyba jest sponsorowany przez firmy produkujące zwykły lakier do paznokci bo zaczął się kiepsko sprzedawać.
*****
4 lata temu
manicure tytanowy. Bez lampy UV i odżywia.
Meggi
4 lata temu
Ostatnio miałam "przyjemność" widzieć jak wyglądają paznokcie po hybrydzie. Nadmienię, że dziewczyna jest śliczna jak modelka, ale jej paznokcie wyglądają jak u starego chłopa z grzybicą - żółto-brązowe, ohydne.
Steven
4 lata temu
Paznokcie powinny być czyste i krótko przycięte, wtedy dłoń jest najpiękniejsza. Ciało ludzkie jest zbyt piękne aby je szpecić jakimiś lakierami tipsami czy innymi paskudztwami, które wyglądają koszmarnie i do tego niszczą paznokcie.
oko
4 lata temu
to znaczy paznokcie obcinam i maluje, nie dzieci
oko
4 lata temu
Ja mam dzieci i duzo gotuję. JAk pomaluje lakierem kolorowym to wszystko odpada. Obcinam je delikatnie i maluję bezbarwnym błyszczącym lakierem. To wszystko. Estetycznie i szybko. Jak oś odprysnie to tak nie widać.
kosmetolog
4 lata temu
Ciężko się czyta obrażające komentarze. Zamiast kosmetyczek polecam kosmetologów ze stażem, 5-letnimi studiami, tytułem mgr i z gabinetem takim że w najmniejszych zakamarkach "mucha nie siada". Sama w takim pracowałam i teraz staram się stworzyć taki sam, więc wiem że takie są. Ok rozumiem że ktoś nie dowierza umiejętnością pseudo kosmetyczką po 2-tygodniowym kursie , sama bym nie dowierzała... ale wszystko można sprawdzić. Różne choroby można sobie samemu zaaplikować poprzez wykonywanie manicure lub pedicure tymi samymi niezdezynfekowanymi narzędziami... nie to co w dobrym gabinecie, w którym są zdezynfekowane, wysterylizowane lub jednorazowego użytku narzędzia.
Berta
4 lata temu
Byłam jeden raz u kosmetyczki i zrobiła mi manitiur i peditiur hybrydowy dosyć że mi zaśpiewała 140 zł to na następny dzień odprysł lakier na paznokcjach .gdzie indziej bym zapłaciła 100 zł .i wyleczyłam się z hybrydy ,ponieważ zerwałam lakier a paznokcie miałam miękkie i zniszczone to z miesiąc mnie bolały palce .Kupuję obecnie lakier żelowyi sama maluję paznokcje i nigdy więcej hybrydy.
bDTfHmMH
xyz
4 lata temu
a lampy UV do utwardzania plomb w zębach to co?. Sądzę, że to tekst napisany pod dyktando producentów zwykłych lakierów.
daga
4 lata temu
Większość salonów używa lampy LED nie UV ponieważ proces utrwardzania jest znacznie krótszy. Co na to WP i naukowcy z USA?? :)
dobranoc
4 lata temu
robię sobie manicure sama,nie mam czasu na manicurzystki i jak się wydaje to najlepsze rozwiązanie dla mego portfela i zdrowia :)
Sonia
4 lata temu
Ale móżdzki nie rozumią tego po co pisać i tak zrobią swoję. Jeszcze jadem oplują byle jaka pszyczyna i gryzą .
ja
4 lata temu
vvrocilam od kosmetyczki Bydgoszcz .piety nie mogę chodzic pocięte .krevv vv butach .70 zl i bez rachunku .fordon już z tego slynie .
kamyk15
4 lata temu
Szkoda kasy,a potem różne choroby z używanych niedomytych narzędzi z tych brudnych gabinetów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić