Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Miało ją zgwałcić 12 Izraelczyków. Brytyjka skazana. "Policja dyktowała mi zeznanie"

60

Brytyjska nastolatka skazana za fałszywe oskarżenie o gwałt zbiorowy apeluje do brytyjskiego rządu o pomoc. Twierdzi, że przyznanie się do winy zostało jej podyktowane przez policję. Wersję nastolatki potwierdza ekspertka z National Crime Agency.

Miało ją zgwałcić 12 Izraelczyków. Brytyjka skazana. "Policja dyktowała mi zeznanie"
(youtube.com)

Nastolatka prosi brytyjski rząd o pomoc i powrót do domu. 19-latka skazana na Cyprze zaapelowała do Borisa Johnsona o interwencję w jej sprawie. Wcześniej jej matka prosiła ministra spraw zagranicznych o pomoc, ale na razie żadna z nich nie otrzymała odpowiedzi.

Idę na studia, więc umiem poprawnie formułować zdania po angielsku. A w tym zeznaniu nie ma jednego wyrażenia, którego użyłby rodowity Anglik. To grecki angielski - mówiła na sali sądowej 19-latka.

Dziewczyna twierdzi, że przyznanie się do winy podyktował jej cypryjski policjant. Sierżant Marios Christou miał zmusić 19-latkę do tego po ośmiu godzinach przesłuchań bez udziału prawnika Brytyjki i bez przerw na toaletę. Jej wersję potwierdza dr Dr Andrea Nini, lingwistka pracująca dla brytyjskiej National Crime Agency. Ekspertka zwróciła uwagę zwłaszcza na frazy: "the report I did" i "doing sexual intercourse".

Zobacz także: Zobacz też: Zatrzymali transport grilli. Niewiarygodne, co kryły

Jest wysoce nieprawdopodobne, żeby wykształcona Brytyjka napisała ten tekst. Sądzę, że został jej podyktowany przez lokalnego policjanta. Bardzo zaskakujący jest fakt, że cypryjski sąd odrzucił moje zeznania - podkreśla dr Nini cytowana przez "Daily Mirror".

Do gwałtu zbiorowego miało dojść 17 lipca w popularnym kurorcie Ajia Napa. 19-latka zeznała, że uprawiała seks ze swoim chłopakiem z Izraela, gdy nagle do pokoju weszło kilkunastu jego rodaków, którzy ją zgwałcili.

Proces trwał 4 miesiące. Początkowo aresztowano wszystkich podejrzanych o gwałt. Po śledztwie cypryjska prokuratura stwierdziła jednak, że nastolatka zgodziła się na seks zbiorowy, ale nie wiedziała, że została nagrana przez jednego z kochanków. Dlatego potem ze wstydu oskarżyła Izraelczyków o gwałt. Brytyjce grozi rok więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić