Morze wyrzuciło niespotykane zwierzę na plażę. Mnóstwo domysłów

148

Zwierzę wyrzucone przez morze na plażę wywołało ogromne poruszenie. Zdjęcie istoty krąży w mediach społecznościowych. Znaleziono je na plaży w stanie Wictoria w Australii. Niektórzy ludzie zwracają uwagę na "upiorny" wygląd zwierzęcia.

Morze wyrzuciło niespotykane zwierzę na plażę. Mnóstwo domysłów
(East News, Cosy Seaside Escape)

Zwierzę napotkano na Golden Beach w Gippsland, rolniczym regionie Wiktorii. Zdjęcie zamieszczono w weekend na profilu Cosy Seaside Escape na Facebooku. Część internautów jest zachwycona.

To niesamowite – natura w najlepszym wydaniu – napisał jeden z komentujących.

Zagadka została szybko wyjaśniona. Dziwnie wyglądające zwierzę to ryba zaliczana do rodziny rekinkowatych. Jej przedstawiciele zwykle żyją na dnie oceanu, gdzie odżywiają się małymi rybkami. Część osobników jest jednak w stanie przez dłuższe okresy egzystować w płytkich wodach. Ryby te nie są groźne dla ludzi.

Zobacz także: Zobacz też: Niesamowity widok z lotu ptaka. To ławica płaszczek

Kocie oczy. Angielska nazwa rodziny tych ryb to catshark. Wzięła się stąd, że rekinkowate mają oczy bardzo podobne do oczu kotów. Fascynację budzą jednak nie tylko z tego powodu.

Świecą w ciemnościach. Badania naukowców potwierdziły, że niektóre gatunki rekinkowatych świecą i w ten sposób komunikują się z otoczeniem. Ryby te absorbują światło niebieskie oceanu i reemitują je w postaci jasnego zielonego światła. Doktor David Gruber, który prowadził badania, stwierdził, że to "coś jak wyjęte z powieści science fiction".

Niektórzy są zaniepokojeni. I bynajmniej nie chodzi o wygląd ryby wyrzuconej na brzeg w Australii. Część komentujących niepokoi fakt, że ryba znalazła się poza swoim środowiskiem naturalnym.

Nie jestem pewien, czy to dobrze, kilka tygodni temu ktoś już widział na plaży innego osobnika. Co takiego dzieje się na głębokościach, że ryby wypływają na powierzchnię? – zastanawia się jeden z internautów, cytowany przez news.com.au.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić