Muzułmanki w hidżabach tańczą hip-hop. Hot or not?

20

Trzy muzułmanki urzekły widownię oryginalnym tańcem.

Muzułmanki w hidżabach tańczą hip-hop. Hot or not?
(Youtube.com)

Kobiety postanowiły udowodnić, że noszenie hidżabu wcale nie przeszkadza w tańcu. Założona przez Amirah Sackett grupa taneczna o wdzięcznej nazwie We’re Muslim, Don’t Panic ("Jesteśmu muzułmankami, nie panikujcie") usiłuje poprzez taniec łamać stereotypy i uprzedzenia związane z islamem. W rozmowie z dziennikarzem "Huffington post" Amirah opowiedziała, co chce pokazać światu poprzez swoją działalność

Chcę edukować innych, pokazać im piękno, które znam i podziwiam u muzułmanek. Tak, w świecie islamu wiele kobiet jest prześladowanych. Ale są one prześladowane na całym świecie. To jest nasza wspólna walka - powiedziała tancerka.

Noszę hidżab, ponieważ to lubię. Czuję się w nim tak samo piękna, jak z odkrytą twarzą. Gdy nie nosiłam hidżabu, mężczyźni zwracali na mnie większą uwagę i nie podobał mi się sposób, w jaki mnie traktowali. Teraz czuję, że bardziej mnie szanują - dodała.

Tancerki chcą pokazać, że całkowicie zakryte ciało nie oznacza poddania się opresji. Poprzez taniec chcą walczyć z islamofobią. Amirah Sackett zwróciła uwagę, że gdy władze Francji zakazały uczennicom noszenia hidżabu podczas lekcji, nie tylko nie zapewniły im większej swobody, ale wręcz poddały je większej kontroli.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Co wiesz o islamie?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić