REKLAMA
Odświeżone 25 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski15.03.19 (14:46)

Myśleli, że kradną drogocenny obraz. Policja wkręciła złodziei

Złodzieje ukradli z kościoła na północy Włoch warty 3,4 miliona dolarów obraz. A przynajmniej tak im się wydawało.
Domena publiczna

Policja ujawniła, że złodzieje zabrali falsyfikat. Sądzili, że kradną "Ukrzyżowanie", dzieło XVII-wiecznego flamandzkiego malarza Pietera Brueghela młodszego. W rzeczywistości obraz został wcześniej podmieniony w ramach policyjnej prowokacji.

Śledczy już jakiś czas temu dowiedzieli się o planach złodziei. Przed miesiącem postanowili zdjąć oryginał ze ściany w Kościele św. Marii Magdaleny w niewielkim miasteczku Castelnuovo Magra w Ligurii. Obraz umieścili w bezpiecznym miejscu, a w jego miejsce wstawili kopię. Zamontowali też w kościele kamery, aby nagrać kradzież.

REKLAMA

Złodzieje przyszli do kościoła w środę. Używając młotka, zbili szybę w gablocie, w której znajdował się obraz, zabrali go i odjechali samochodem - informuje CNN. Nie mieli pojęcia, że ich łup to nic niewarta fałszywka.

Policja wtajemniczyła we wszystko burmistrza. Po kradzieży Daniele Montebello mówił z udawanym żalem, że skradzione zostało dzieło o "nieocenionej wartości" i jest to "mocny cios dla naszej całej społeczności". Elisabetta Sacconir, rzeczniczka biura burmistrza, dodała, że choć złodziei nie udało się jeszcze złapać, to policja "jest na ich tropie".

Pieter Brueghel młodszy był znany z własnej twórczości, ale też z kopiowania dzieł ojca. Sacconi podkreśla, że jego obraz ma dla miasteczka olbrzymią wartość. Stanowi też atrakcję turystyczną.

Wielu turystów przyjeżdża do Castelnuovo, by podziwiać ten obraz. Jego wartość jest nieoceniona – podkreśliła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Genialny fałszerz dzieł sztuki [Enigma]

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij