REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski21.09.18 (17:12)

Nadleciały rosyjskie bombowce. Brytyjczycy i Francuzi poderwali myśliwce

Samoloty RAF przechwyciły i odprowadziły poza "strefę zainteresowania Wielkiej Brytanii" dwie rosyjskie maszyny. Na przelot Rosjan zareagowali również Francuzi.
Vladimir Korolkov / Wikimedia Commons CC0

Rosyjskie bombowce strategiczne leciały nad Morzem Północnym. Maszyny przeznaczone do przenoszenia i zrzucania bomb jądrowych kierowały się w stronę brytyjskiej przestrzeni powietrznej - podaje "Newsweek". Załogi obu Tu-160 nie reagowały na próby nawiązania łączności przez kontrolerów ruchu lotniczego.

W powietrze wzbiły się się brytyjskie myśliwce Typhoon. Wspierał je samolot-cysterna Airbus Voyager. Również Francuzi wysłali swoje samoloty. Poderwali myśliwce Rafale i także samolot zapewniający możliwość tankowania w powietrzu.

REKLAMA

Brak reakcji Rosjan na próby kontaktu ze strony kontroli lotów stanowiły zagrożenie dla całego ruchu lotniczego - stwierdziło brytyjskie ministerstwo obrony.

Brytyjczycy towarzyszyli rosyjskim bombowcom przez pewien czas. Informują, że Tu-160 naruszyły przestrzeń powietrzną kilku krajów. Kiedy dowództwo uznało, że Rosjanie oddalili się bezpieczną odległość od "obszaru zainteresowań Wielkiej Brytanii" - jak stwierdzono w komunikacie - myśliwce powróciły do baz.

Przelot Rosjan był zapewne jednym z testów, jakim poddają kraje NATO. Siły Moskwy sprawdzają w ten sposób czas reakcji na ich działania w powietrzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij