Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski13.06.18 (18:36)

Największa od 10 lat demonstracja siły Floty Północnej. Rosja rozpoczyna manewry na Morzu Barentsa

Kilkadziesiąt rosyjskich okrętów wpłynęło na Morze Barentsa. Prócz jednostek pływających lecą również samoloty.
Wikimedia Commons CC0

Rosyjska Flota Północna ćwiczy obronę przed zmasowanym atakiem wroga. Tak głosi oficjalny komunikat wydany w środę przez dowództwo. Rosjanie chwalą się, że tak dużych ćwiczeń Floty Północnej nie było od 10 lat.

Na Morze Barentsa wpływa 36 okrętów i jednostek pomocniczych. Wojskowi mają też do dyspozycji około 20 samolotów i ponad 150 systemów rakietowych i artyleryjskich rozmieszczonych na Półwyspie Kola - informuje serwis The Barents Observer.

REKLAMA

Manewry sprawiły, że większa część akwenu jest w tej chwili zamknięta. Cywilne statki nie mają prawa tam wpływać. Również przestrzeń powietrzna nad rejonem ćwiczeń jest niedostępna. Manewry i ograniczenia potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Rosjanie przećwiczą m.in. prowadzenie działań z wykorzystaniem różnych broni. Dowództwo Floty Północnej precyzuje, że chodzi między innymi o rakiety, miny, torpedy. Wśród okrętów są jednostki podwodne, jednak nie podano ich nazw. Wiadomo jedynie, iż są łodzie napędzane jądrowo, ale również z silnikami Diesla.

Zobacz także: Wywiad USA: rosyjska broń hipersoniczna może być gotowa już w 2020 roku

Nie ma za to tajemnicy, jeśli chodzi o inne okręty na Morzu Barentsa. Do flotylli należy między innymi krążownik rakietowy "Marszałek Ustinow" (na zdjęciu ilustrującym artykuł), niszczyciel "Sewieromorsk", niszczyciel "Admirał Uszakow", duże desantowce, a wśród nich "Kondapoga" i "Aleksander Otrakowski".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij