Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

NASA tworzy kolorowe chmury. Wszystko za sprawą specjalnych chemikaliów

16
Podziel się

Amerykańska agencja kosmiczna wystrzeli w nocy specjalną rakietę, której celem będzie stworzenie wielobarwnych chmur na niebie.

NASA tworzy kolorowe chmury. Wszystko za sprawą specjalnych chemikaliów
(iStock.com, deslover)
bELgiXcl

Rakieta wyleci z wybrzeża Wirginii 14 czerwca. Kilka minut po starcie wystrzeli w atmosferę 10 kanistrów z różnymi substancjami chemicznymi. Stworzą one zielone i czerwone chmury wzdłuż linii brzegowej kontynentu.

Start rakiety zaplanowano na czas między 3:04 a 3:19 w nocy czasu polskiego. Na kanale NASA będzie można obejrzeć transmisję na żywo. Rozpocznie się ona o 2:30 w nocy z 13 na 14 czerwca.

Agencja kosmiczna zapewnia, że chemikalia nie są groźne dla zdrowia. To głównie gazy, do których dodano lit i aluminium. Podobne substancje znajdują się w fajerwerkach.

bELgiXcn

To część szerszego projektu badawczego. NASA chce odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób cząstki poruszają się w górnej części atmosfery. Dzięki temu naukowcy będą mogli lepiej zrozumieć proces tworzenia się zorzy polarnej. Do tej pory podjęto sześć nieudanych prób wystrzelenia. Wstrzymywano je m.in. przez pogodę czy wiatr.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bELgiXcO
KOMENTARZE
(16)
spawaluch
4 lata temu
jestem spawaczem aluminium,jest ono podczas podgrzewania oraz rozpylania TOKSYCZNE dla wdychajacego,a to co mówia na ten temat rzecznicy prasowi nasa nalezy traktowac jako kłamstwo,dosyc rozpylania chemii w powietrzu którym wszyscy oddychamy!
Gucio
4 lata temu
3-cia prawda po góralsku! Aluminium jest toksyczne dla zdrowia!
Nik
4 lata temu
No i po kiego? potem bedziemy mieli kolorowy descz.
bELgiXcP
OLO
4 lata temu
Lit jest wysoko rakotwórczy a Aluminium toksyczne .W Niemczech sa zabronione aluminiowe folie do smażenia. Co te USA WYPRAWIA
Xiao7
4 lata temu
"...Agencja kosmiczna zapewnia, że chemikalia nie są groźne dla zdrowia. To głównie gazy, do których dodano lit i aluminium..." Nie no jasne, oczywiście, nie są szkodliwe, Tylko dlaczego już od przeszło 10 lat wiadomo że 500 mikro gramów aluminium (w ciągu roku) to dawka bardzo szkodliwa dla ludzkiego organizmu.
kamilku
4 lata temu
Ruskie według Pana M. umieją już wytworzyć mgłę aby samolot w niej zniknął, Ameryka chce już iść krok dalej (wyżej) :/ znikniecie samolotu na wysokości paru tysięcy metrów :D
Seba
4 lata temu
Następny test broni elektromagnetycznej.Kolejny etap HAARP?
rataj
4 lata temu
dobre teraz to oficjalnie robia. poszkajcie na youtube : chemtrails!!!!
Czarny
4 lata temu
Co za baran w to uwierzyć ma i co za Baran mówi że aluminium jest nie szkodliwe ... to morderstwo pod przykryciem nocy...
Marian
4 lata temu
Wystarczy ,że psychopaci tworzą sztuczne chemiczne chmury powstające po opryskach CHEMTRAILS. Jeszcze im mało trucia ludzi?
plenery net
4 lata temu
odkrywamy polskie regiony - WWW PLENERY NET - dolacz do nas
gość
4 lata temu
Przygotowania do projektu Blue Beam?!
fgfg
4 lata temu
rok lub dwa lata temu przeprowadzali podobne badanie i nie wyciągnęli żadnych wniosków że je powtarzają?
bELgiXcH
Jan z Unieści...
4 lata temu
to jakaś bzdura, przecież od dawna mówi się o tym, że chmury naturalnie są koloru fioletowego, to ruscy farbują je na szaro, żeby zbyt wesoło nie było. Mój szwagier mówi, że będzie z tego całego kolorowania jakaś wojna następna....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić