Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Nastolatek zadźgał swoją byłą dziewczynę. Rodzice ofiary załamani wyrokiem sądu

43
Podziel się

17-letni Thomas Griffiths, który brutalnie zasztyletował swoją byłą dziewczynę, a następnie próbował upozorować jej samobójstwo, odsiaduje w więzieniu wyrok dożywocia. Brytyjczyk będzie mógł jednak ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu 12,5 roku kary. Z decyzją sądu nie zgadzają się rodzice zabitej, którzy starali się złożyć apelację. Wniosek został jednak odrzucony.

Nastolatek zadźgał swoją byłą dziewczynę. Rodzice ofiary załamani wyrokiem sądu
(Wiltshire Police)
bETRIawl

Bliscy zamordowanej dziewczyny uważają, że doszło do skandalu. Rodzice zabitej w maju bieżącego roku Ellie Gould wystąpili do prokuratora generalnego Wielkiej Brytanii z pismem o przekazanie sprawy ich córki do Sądu Apelacyjnego. Jak twierdzą, wyrok który otrzymał Thomas Griffiths, jest zbyt łagodny.

Prokurator odrzucił wniosek. Biuro oświadczyło, że skierowanie sprawy do sądu apelacyjnego może nastąpić wyłącznie wtedy, gdy wyrok „jest nie tylko łagodny, ale też wskazuje na to, że sędzia skazujący popełnił poważny błąd lub nałożył karę odbiegającą od standardów i okoliczności popełnienia przestępstwa.”

Po uważnym rozpatrzeniu Prokurator Generalny stwierdził, że nie może przekazać tej sprawy do Sądu Apelacyjnego – poinformowała rzeczniczka prasowa biura.

bETRIawn
Zobacz także: Zobacz także: 23-letni konkubent matki podejrzany o morderstwo 3-latka

„Co to za sprawiedliwość?” - powiedzieli krewni zabitej 17-latki, którzy byli zawiedzeni wyrokiem sądu już podczas pierwszego ogłoszenia decyzji. Ich zdaniem niedopuszczalne jest, że osoba, która zabiła z zimną krwią niewinnego człowieka, może wyjść na wolność po zaledwie kilkunastu latach więzienia.

Wszystko, co możemy zrobić jako rodzina, to walka ze zwolnieniem warunkowym Griffithsa, gdy nadejdzie właściwy czas, tak niebezpieczna osoba musi być trzymana z dala od ulic Wielkiej Brytanii, aby chronić społeczeństwo – oświadczyli rodzice zadźganej dziewczyny.

bETRIawt

Thomas Griffiths zabił, bo poczuł się odrzucony. Według ustaleń śledczych powodem, dla którego nastolatek zabił swoją byłą dziewczynę było to, że ta postanowiła się z nim rozstać. Skazany wszedł do jej mieszkania i zadał 13 ciosów nożem. Później próbował zatrzeć ślady i upozorować wszystko tak, aby miejsce zbrodni wyglądało na samobójstwo. Ciało Ellie Gould znalazł jej ojciec po powrocie z pracy - donosi BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETRIawO
KOMENTARZE
(43)
Rytu
2 lata temu
Jakis Polski sedzia?
Rrty
2 lata temu
Jakos polski sedzia?
Adwokat
2 lata temu
Są jeszcze w Unii europejskiej więc niech zaskarżą ten wyrok do TSUE !
bETRIawP
Megi
2 lata temu
Praca w kamieniołomach do końca życia.
Aga
2 lata temu
Po mordzie widac, ze psychopata
Skandal
2 lata temu
Jarek też jeszcze na wolności
mk
2 lata temu
polityczna poprawnosc, bezstressowe wychowanie i falszywy humanitaryzm
Synalek
2 lata temu
Psychopata ma 2 twarze. Jedna grzeczna to zmylka dla otoczenia druga to to co w dokumentach ofiary można wyczytać, ta jest prawdziwa
Psychopatek
2 lata temu
Cytuje matke psychopaty ,,widocznie musiala go nieźle wkurzyc...jej synuś by taki be nie byl
Faceci bleee
2 lata temu
Ci co takie niemeskie usta maja,dziwnie wydete to psychole. To juz sprawdzone.
....
2 lata temu
Kara śmierci i po wszystkim. PS: Pokazaliście zdjęcie tego śmiecia bo jest biały? Jakoś nie widziałem zdjęcia jak winny jest jakiś Abdul.
Falcon
2 lata temu
Ten skandaliczny wyrok dowodzi uposledzenia prawa. To kompromitacja instytuji prawa i skandal.
birton
2 lata temu
zabić psa, wygląda na Żyda
bETRIawH
nono
2 lata temu
Chciał upozorować samobójstwo, że dziewczyna dźgnęła się nożem i tak 13 razy a może upadła na nóż i tak 13 razy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić