Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Nastolatka werbowała do grupy samobójców. Odpowie za ich śmierć

11
Podziel się

Rosyjska policja aresztowała nastolatkę za nakłanianie ludzi do samobójstwa. Była częścią siatki, która wciągała ludzi do gry w "Niebieskiego Wieloryba". W Polsce nadal kwestionuje się istnienie tej "zabawy".

Nastolatka werbowała do grupy samobójców. Odpowie za ich śmierć
(iStock.com, Highwaystarz-Photography)
bEUMySSt

Dziewczyna z Pietropawłowska Kamczackiego była odpowiedzialna za rekrutację. W tym celu miała zostać przeszkolona, aby działać jako "władca umysłów" lub administrator gry. Jest to osoba która koordynuje funkcjonowanie gry. Przeszukiwała konta na mediach społecznościowych w celu znalezienia potencjalnych uczestników.

Nastolatka obierała sobie za cel ludzi potencjalnie słabych psychicznie. W grę próbowała angażować przede wszystkim tych w depresji a także takich, którzy mierzyli się z problemami życiowymi. Wyszukiwała ofiary na podstawie zamieszczanych przez nie wpisów. Im bardziej ponury miały charakter, tym większa szansa "werbunku".

Nawiązywała kontakt, zgromadziła potężną bazę danych. Znalazły się w niej dane internautów, którzy mogą być podatni na wpływ "Niebieskiego Wieloryba". Dawała im 50 zadań, które miały na celu stworzenie traumatycznych sytuacji. Zawsze na końcu czekało samobójstwo.

bEUMySSv

Jedną z niedoszłych ofiar była studentka z Chabarowska we wschodniej Rosji. Za namową "władczyni" próbowała zabić się skacząc z wieżowca. Uratowano ją w ostatniej chwili. Teraz jest pod opieką psychologa.

To już trzecia osoba aresztowana w Rosji w związku z zabójczą grą. Wcześniej do aresztu trafił m.in. jej twórca, Filip Budejkin. "Niebieski Wieloryb" tylko w Rosji kosztował życie kilkudziesięciu osób. "Graczy" odnaleziono na wielu kontynentach, m.in. w Europie a nawet Ameryce Południowej.

W Polsce temat chorej zabawy pojawił się w rozmowach Polaków na początku roku. Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej, policja, nauczyciele i rodzice. Także media, równie chętnie strasząc "wielorybem" co dowodząc, że nie istnieje. Lub sugerując, że może to być samosprawdzająca się przepowiednia.

bEUMySSB

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMySSW
KOMENTARZE
(11)
Aga
4 lata temu
Jak trzeba mieć spaczony mózg, żeby namawiać kogoś do samobójstwa.
ja
4 lata temu
Mnie zastanawia jedna rzecz. Generalnie czemu to ma służyć, czy ktoś na tym zarabia? dziwne to wszystko
Gość
4 lata temu
Czyli że ludzie robią to dobrowolnie i sami z siebie. Gdzie tu przestępstwo? Nikt tego nie robi pod przymusem. Nawet gdyby im za to płacili nie było by to nic złego. Tak samo jak ktoś chce grać w rosyjską ruletkę. Co komu do tego?
bEUMySSX
elwis
4 lata temu
A czy nasz rząd mógłby w to zagrać? Jak by tak przetestować tę grę na nich, to potem można by zaprosić uchodźców do zabawy.
gnu
4 lata temu
Powiesiłbym ją na strunie fortepianowej.
Rokita
4 lata temu
Gdy głupszy słucha głupiego to zawsze tak się kończy.
joda
4 lata temu
Idealnymi kandydatami sa Pisowcy, ulegli, niezaradni zyciowo, podatni na propagande, sluchajacy bez szemrania rozkazow innych.
lepper to mą...
4 lata temu
a co z Lepeprem tez go do "samobójstwa" namawiano--fdmn szechter szechter szechter GWAŁCICIEL I MORDERCFA MAŁYCH DZIEWCZYNEK NO NO NO NO JA CI SMIERCIA GROŻ EGROŻE POzwij POzwij A ZABIJE JA GROŻ E szechtera MORDERCE ZABIJEEEEE-DFIODFJDFD
ja
4 lata temu
zagrajmy w wieloryba z uchodźcami :D
mój nick
4 lata temu
w POlsce kwestionuje sie wiele istniejących patologii
Wojt
4 lata temu
Jak dla mnie taki "wieloryb" jest OK. Jednostki zbyt słabe, ułomne, niezdolne do przetrwania muszą być eliminowane. Takie są prawa biologii, którym też podlegamy. Inaczej dana rasa/grupa/stado/społeczność ulega degeneracji. Kłania się Darwin.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić