Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Nauczanie zdalne. Część narzędzi do nauki w domu przestała działać

1
Podziel się:

Nauczanie zdalne. W myśl nowego rozporządzenia resortu edukacji, od środy 25 marca zajęcia zdalne mają charakter obowiązkowy dla każdej szkoły w Polsce. Już pierwszego dnia obowiązywania przepisów większość platform do nauki zdalnej została czasowo wyłączona z powodu przeciążenia serwerów.

Nauczanie zdalne. Część narzędzi do nauki w domu przestała działać
Nauczanie zdalne. Część narzędzi do nauki w domu przestała działać (Fotolia)

Nauczanie zdalne. Część narzędzi do nauki w domu przestała działać

Przypomnijmy, że w myśl nowego rozporządzenia MEN dot. e-learningu, od środy (25 marca) nauczanie zdalne ma charakter obowiązkowy dla wszystkich nauczycieli i szkół. Już z samego rana część serwerów obsługujących szkolne systemy okazała się nieprzygotowana, a większość narzędzi do e-nauczania przestało działać. Przeciążenia, spowodowanego wprowadzeniem tymczasowych zmian w systemie nauczania, nie wytrzymał również elektroniczny dziennik Librus.

Zobacz także: Oglądaj: Koronawirus wpłynął na zakupy modowe. Zamiast sukienek, ludzie zamawiają dresy

Jak z kolei poinformowała witryna Vulcan, poranne problemy techniczne, które utrudniały zalogowanie się oraz korzystanie z aplikacji hostowanych w tym e-dziennika UONET+, mają charakter przejściowy. Duża część nauczycieli kontynuowała zajęcia pomimo początkowych trudności za pośrednictwem platform typu Microsoft Teams, aplikację Zoom czy komunikator Discord.

Nauczanie zdalne. Część narzędzi do nauki w domu przestała działać

- Gdy nauczyciele będą wykonywali swoją pracę zdalnie, należy im się pełne wynagrodzenie, łącznie ze stażowym czy dodatkiem funkcyjnym. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy i pracownicy nie będą wykonywali żadnych zadań, wtedy będzie należało im się zasadnicze wynagrodzenie - wyjaśnił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski za pośrednictwem Facebooka. Oświadczenie ma związek z wątpliwościami wielu nauczycieli odnośnie wypłacanych trakcie kwarantanny pensji.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa uczniowie i nauczyciele od 12 marca nie uczestniczą w zajęciach na terenie szkół. Zajęcia zostały zawieszone do 10 kwietnia (zarówno w szkołach, jak i przedszkolach), jednak rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna na terenie kraju może wymusić na resorcie edukacji przesunięcie tej daty o kolejnych kilka tygodni. Jednocześnie od dziś placówki mają obowiązek prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Polka
3 lata temu
Uważam, że nie trzeba było przeprowadzać reform w szkolnictwie lecz trzeba było zająć się CYFRYZACJĄ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić