o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nie kartą czy przelewem. Wystarczy zdjęcie, by zapłacić za zakupy

1
Podziel się

Amazon planuje wprowadzenie metody płatności internetowych, która zdaniem firmy najlepiej zabezpieczy pieniądze klientów.

Nie kartą czy przelewem. Wystarczy zdjęcie, by zapłacić za zakupy
(Shutterstock.com)
bDYhnCKt

Robiąc zakupy nie będzie trzeba podawać numeru karty kredytowej. Inne stosowane dotąd formy płatności mogą odejść do lamusa. Amazon chce, by jego klienci, płacąc przez internet za zakupy, robili sobie selfie - informuje Neowin.

Już opracowują specjalny system. Jego głównym zadaniem będzie rozpoznawanie i weryfikacja twarzy użytkowników. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, nowe rozwiązanie to ogromny krok w stronę bezpieczeństwa klientów.

bDYhnCKv

Koniec z hasłami zabezpieczającymi konta. Amazon twierdzi, że łatwiej jest włamać się na serwer i wykraść hasło lub po prostu je złamać, niż podrobić czyjąś twarz. Firma liczy także na to, że jeżeli ich pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę, to zostanie zaadaptowany przez banki i tradycyjne sklepy.

bDYhnCKW
KOMENTARZE
(1)
Sobowtór
5 lata temu
Poroniony pomysł . Czy myślał ktoś nad tym ? Miałem ( nie wiem jak teraz wygląda ?) sobowtóra i wielu się na tym dało złapać myląc mnie z moim odbiciem w realu . Żona tego sobowtóra nie mogła wyjść z podziwu jak jesteśmy podobni a rozmawialiśmy ponad pół godziny . I co on jako element rozrywkowy miałby dysponować moimi pieniędzmi !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić