Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Nie mył zębów od 20 lat. Zobacz, co się z nimi stało

101
Podziel się

Mężczyzna, który nigdy nie mył zębów stał się bohaterem jednego z brytyjskich programów. Mimo młodego wieku, jego jama ustna była w dramatycznym stanie.

Nie mył zębów od 20 lat. Zobacz, co się z nimi stało
(twitter.com, Daily Mirror)
bEUiQdKJ

Brytyjczyk na imię Jay i ma 21 lat. Swoją historię opowiedział w programie "Embarrassing Bodies", w którym lekarze pomagają ludziom poradzić sobie z ich niedoskonałościami fizycznymi.

Mężczyzna przyznał, że nigdy nie dbał o swoje uzębienie. Przez 20 lat jego zęby nie były szczotkowane. Nigdy też nie używał nici dentystycznych ani płynów do płukania jamy ustnej.

Przez lata jadłem niewłaściwą żywność, piłem wiele napojów gazowanych i naprawdę nie dbałem o zęby - powiedział w programie.

bEUiQdKL

Do wizyty zmusiły go wypadające zęby. Będąc dokładnym, to właściwie ich resztki, bo większość z nich była przeżarta przez próchnicę a ich korzenie zgniły. Na tym, co zostało, dr James Russel stwierdził grubą warstwę kamienia nazębnego.

Gdy przystąpiono do leczenie konieczne było usunięcie aż 11 zębów. Zastąpiono je implantami. Jay musiał obiecać lekarzom z programu, że od teraz zmieni swoje nawyki żywieniowe. W przeciwnym wypadku jego zdrowie będzie zagrożone.

bEUiQdKR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUiQdLm
KOMENTARZE
(101)
Goryl
4 lata temu
Bogaty człowiek jak na 11implamtow miał pieniądze. Bo jak na takiego co mu śmierdzi z pyska to chyba miał swoich pieniędzy
chriss
4 lata temu
rozumiem, ze mając rok miał już wszystkie zęby ;))))))))
sdgsdg
4 lata temu
Tylko patolki z PISowskiego elektoratu by na niego poleciały dla 500+
bEUiQdLn
sec
4 lata temu
co za interesujący i ważny temat.... Brawo redaktorzy!!
Ribo
4 lata temu
A On ma jakies uzębienie?
czesiuboberek
4 lata temu
dzięki temu że nie mył teraz ma takie co się próchnicy nie boją
fanik
4 lata temu
skąd go było stać na implanty?...zaoszczędził na paście i szczoteczkach!
ffhffd
4 lata temu
to nie z braku mycia tylko z kiepskiego odżywiania psują się zęby
Zosia
4 lata temu
Mieszkancy Afryki rzadko albo wcale nie myja zebow ala jakie maja piekne biale prawdopodobnie zalerzy to od dieta malo cukru a duzo jarzyn czesto surowych
lol
4 lata temu
patologia
jj
4 lata temu
ładny ale głupi..
ss
4 lata temu
pasta z fluorem ogłupia .... fluor to składnik trutki uzywany także w obozach
Andy
4 lata temu
Mój dziadek nigdy nie używał szczoteczki do zębów a tym bardziej nici dentystycznej. Zawsze mył je palcem zanurzonym w soli. Do śmierci (a zmarł mając 90 lat) zachował wszystkie swoje zęby, a żaden dentysta nigdy na nim nie zarobił. Tak, że wasz artykulik jest tendencyjny i ma ludzi chyba straszyć. Na zdjęciu widać ponad to, że dolne zęby tego człowieka są raczej w dobrym stanie. Te w górnej szczęce wygladają nieszczególnie. Ale czy przyczyną tego jest akurat brak dbałości?
bEUiQdLf
kryweg
4 lata temu
Przeciez te "zęby" wyglądają na połamane. Być może w jakiejś bójce lub wypadku. Zaniedbać zęby można w trzy miesiące. No ale otrzymał "w nagrodę" nowe. Tylko zazdrościć !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić