Albert Kamiński| 

Nie mył zębów od 20 lat. Zobacz, co się z nimi stało

139

Mężczyzna, który nigdy nie mył zębów stał się bohaterem jednego z brytyjskich programów. Mimo młodego wieku, jego jama ustna była w dramatycznym stanie.

Nie mył zębów od 20 lat. Zobacz, co się z nimi stało
(twitter.com, Daily Mirror)

Brytyjczyk na imię Jay i ma 21 lat. Swoją historię opowiedział w programie "Embarrassing Bodies", w którym lekarze pomagają ludziom poradzić sobie z ich niedoskonałościami fizycznymi.

Mężczyzna przyznał, że nigdy nie dbał o swoje uzębienie. Przez 20 lat jego zęby nie były szczotkowane. Nigdy też nie używał nici dentystycznych ani płynów do płukania jamy ustnej.

Przez lata jadłem niewłaściwą żywność, piłem wiele napojów gazowanych i naprawdę nie dbałem o zęby - powiedział w programie.

Do wizyty zmusiły go wypadające zęby. Będąc dokładnym, to właściwie ich resztki, bo większość z nich była przeżarta przez próchnicę a ich korzenie zgniły. Na tym, co zostało, dr James Russel stwierdził grubą warstwę kamienia nazębnego.

Gdy przystąpiono do leczenie konieczne było usunięcie aż 11 zębów. Zastąpiono je implantami. Jay musiał obiecać lekarzom z programu, że od teraz zmieni swoje nawyki żywieniowe. W przeciwnym wypadku jego zdrowie będzie zagrożone.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić