Niemcy. Dramat w zoo w Lipsku. Niewytłumaczalny atak lwicy

126

Dwa młode lwiątka, które przyszły na świat w zoo w Lipsku, zostały zjedzone przez matkę. Kilka dni po narodzinach lwica zabiła swoje potomstwo. Eksperci z Niemiec nie potrafią wyjaśnić przyczyn takiego zachowania samicy.

Niemcy. Dramat w zoo w Lipsku. Niewytłumaczalny atak lwicy
(East News)

W ogrodzie zoologicznym w Lipsku w ubiegły piątek przyszły na świat dwa lwiątka. Ich matka, lwica Kigali, troskliwie się nimi zajmowała i nic nie wskazywało na to, że dojdzie do dramatu.

Kilka dni później Kigali zabiła, a następnie zjadła kociaki. Pracownicy zoo byli tym wstrząśnięci.

Jesteśmy zszokowani i nie możemy tego wyjaśnić. Do tego czasu Kigali robiła wszystko dobrze - powiedział kierownik działu dzikich kotów Jens Hirmer. - Przyczyny takiego zachowania mogą wynikać z nieprawidłowego rozwoju kociąt lub braku doświadczenia matki. Po całym zdarzeniu lwica wyglądała na spokojną i zachowywała się normalnie. Kilka dni będzie odseparowana od reszty stada - dodał Hirmer.

Zobacz także: Zobacz także: Postawił łapę w złym miejscu. Nagranie z zoo

Narodziny lwiątek były pierwszymi od niemal 15 lat. Ich przyjście na świat wywołało ogromną radość wśród pracowników i fanów ZOO.

Obecnie Kigali jest pod stałą obserwacją i być może już niedługo wróci do pozostałych osobników, w tym także do lwa Majo, który był ojcem młodych. Eksperci muszą także sprawdzić, czy lwica może po raz kolejny zostać matką i czy jej zachowanie nie było spowodowane żadnymi zaburzeniami. Pracownicy ZOO podejrzewają, że za decyzją lwicy może stać także ogromy stres spowodowany przebywaniem w zamknięciu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić