o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Niewiarygodne! Ten samochód kosztuje tylko 15 tys. zł

Podziel się

Zakup nowego samochodu wiąże się zawsze ze sporym wydatkiem. Są jednak auta, które wcale nie muszą być aż tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Renault Kwid
Renault Kwid (Zdjęcie producenta)
bDRQIvcl

Najnowszym tego przykładem jest Renault Kwid. To niewielkie miejskie auto przypominające nieco wyglądem crossovera)
. Produkowane jest w Madrasie, w Indiach. I tylko w tamtym kraju jest też sprzedawane. Wrażenie robi jednak kwota, jaką trzeba na Kwida wydać – 256 968 rupii. W przeliczeniu na złotówki to niespełna 15 tys. zł.

Małe Renault wygląda całkiem nowocześnie. Problem natomiast zaczyna się w kwestii wyposażenia. W standardzie otrzymujemy po prostu sam samochód. Nie ma radia, nawigacji, gniazda 12V, lamp przeciwmgielnych, wspomagania kierownicy czy choćby zderzaków w kolorze nadwozia. Brakuje nawet poduszki powietrznej kierowcy, która jest dostępna jako opcja dopiero w najbogatszej wersji wyposażeniowej.

Silnik to niewielka, trzycylindrowa jednostka. Ma pojemność 0,8l i zaledwie 54 KM. W planach jest jeszcze wprowadzenie mocniejszej jednostki oraz zautomatyzowanej skrzynia biegów. Żaden z parametrów silnika i lista wyposażenia nie kuszą jednak tak, jak niska cena. Niestety, w Europie tak taniego Kwida nie zobaczymy.

bDRQIvcn

Wymogi bezpieczeństwa na Starym Kontynencie są o wiele wyższe niż w Indiach. Chodzi m.in. o obowiązkowe poduszki powietrzne, ABS, ESP czy czujniki ciśnienia powietrza w kołach. Te z kolei skutecznie windują cenę.

bDRQIvcO
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić