o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nigeria. Muzułmanin uratował 262 chrześcijan. "Zabijcie mnie"

45
Podziel się

Władze USA uhonorowały muzułmanina, który uratował życie 262 chrześcijan podczas ataku w Nigerii. O nagrodzie, jaką otrzymał imam Abubakar Abdullahi, piszemy w ramach naszej akcji #DziennaDawkaDobregoNewsa.

muzułmanin uratował chrześcijan Abubakar Abdullahi
muzułmanin uratował chrześcijan Abubakar Abdullahi (Facebook.com, zrzut ekranu)
bDSIoorp

Abubakar Abdullahi udzielił schronienia 262 chrześcijanom. Ofiary uciekały przed pasterzami należącymi do grupy etnicznej Fulani, w większości składającej się z wyznawców islamu.

Do ataku doszło 23 czerwca 2018 roku w środkowej Nigerii. Napastnicy zorganizowali skoordynowany atak na chrześcijan zamieszkujących dziesięć wiosek w regionie Barkin Ladi.

Imam dał schronienie swoim chrześcijańskim sąsiadom, ukrył 262 osoby w swoich meczecie i domu. Stał przed drzwiami, konfrontując się z muzułmańskimi napastnikami i prosząc ich, aby oszczędzili życie chrześcijan, a nawet oferując, żeby zamiast nich zabili jego – powiedział Sam Brownback, amerykański ambasador wolności religijnej, którego cytuje CNN.

bDSIoorr
Zobacz także: Zobacz też: Wyznania religijne w Polsce. Mamy więcej buddystów niż muzułmanów

Abubakar Abdullahi został uhonorowany przez Departament Stanu USA. Przyznano mu International Religious Freedom Award. Wraz z nim nagrodzeni zostali czterej inni liderzy religijni z Sudanu, Iraku, Brazylii i Cypru.

Konflikt sięga 2013 roku. Od tego czasu pasterze z grupy etnicznej Fulani walczą z rolnikami w tym regionie, wśród których większość stanowią chrześcijanie. Imam Abubakar Abdullahi zdołał uratować wielu ludzi, ale nie wszystkich – w atakach w czerwcu 2018 roku życie straciło ponad 80 osób.

bDSIoorx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSIoorS
KOMENTARZE
(45)
THOR
2 lata temu
PRAWDZIWY CZŁOWIEK HONORU.
Kol
2 lata temu
No i jak widać muzułmanie to też ludzie. Nieważne jakiej wiary jesteś albo jesteś złym albo dobrym człowiekiem.
Jan
2 lata temu
Szacun - zwykli ludzie zawsze się dogadają i powinni się dogadać ponad rządami nie dać się podzielić, zjednoczyć się przeciw wojnom i władzy. Wystarczy nie zrobić nic czego ta władza oczekuje.
bDSIoorT
zyx
2 lata temu
Szlachetny człowiek
ja
2 lata temu
Został uhonorowany... Powinien dostać pokojową nagrodę Nobla. Właśnie za takie rzeczy powinno się ją wręczać.
Najnowsze komentarze (45)
Hur
2 lata temu
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
leo
2 lata temu
islamiści mogą mordować chrześcijan bez konsekwencji a jak takiemu splunie się w twarz to już jesteś bandytą i afera na cały świat
prawicowykato...
2 lata temu
Czasami to mam wrażenie, że ta nagonka na muzułmanów jest na korzyść pewnej ludności rozproszonej. Jak mi im nie szkodzimy, to oni nam nie szkodzą, i odwrotnie. Szkoda, że Zachód i USA się z nimi nie liczy.
Abdul
2 lata temu
Nie WIERZCIE w te bzdury!!!!
obserwator
2 lata temu
A to wszystko 150 km od stolicy Abudży, którą właśnie tam w centrum kraju umieszczono (kiedyś był nią nadmorski Lagos), aby równoważyć wpływy różnych religii i grup etnicznych i zmniejszać napięcia etniczno-religijne.
nick
2 lata temu
wszystkie religie nawiazuja do walki i pozbycia sie osob ktore ich nie wyznaja... czy to islam czy chrzescijanizm... wszystkie sa rownomiernie zle i powinny zostac zabronione!!!!! Polska, Europa, a potem Świat bez religii piękna wizja, a duchowni mogli by się zająć rzeczywiście pomaganiem ludziom w ośrodkach społecznych i innych domach pomocy o ile nie chodzi im o kasę złoto i dolary... a o chęć pomagania ludziom
1223
2 lata temu
Automat mu się zacioł! A tu taki szum
a no
2 lata temu
jedna jaskółka wiosny nie czyni !
bDSIoorL
preacher
2 lata temu
i tak powinien wygladac dobry czlowiek niezalenie od religi wyznania tego uczyl jan pawel 2 na calym swiecie i gdzie sa teraz jego lekcje?
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
No tak teraz trzeba ich robic dobrymi bo nagontka wszedzie na nich niedlugo beda zbawcami swiata! bez sensu ten artykul!
dobry Samaryt...
2 lata temu
A ci, przed którymi ich ratował to byli pewnie katolicy z Radia Maryja
ja
2 lata temu
Bo ponad tym wszystkim, w co każdy wierzy i jaką partię popiera jesteśmy wszyscy ludźmi.
xyz
2 lata temu
Aż trudno w to uwierzyć. Można nawet się zastanawiać czy to nie wymyslona historia, by ocieplic wizerunek muzułmanina.
weee
2 lata temu
a w tym samym czasie zaden chrzescijanin nie zabil 262 muzulmanow.... co lepsze?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić