REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kacper Krysztofik08.05.18 (10:11)

Nigeryjska armia wyzwoliła ponad 1000 osób z niewoli Boko Haram

Żołnierze uratowali niewolników przetrzymywanych w północno-wschodnim okręgu Borno.
Forum

*Wyzwoleni to głównie kobiety i dzieci. *Wśród nich znalazła się setka dziewczynek porwanych przez Boko Haram z miasta Dapchi. Zniewoleni byli również młodzi chłopcy, którzy mieli być szkoleni na wojowników muzułmańskiej organizacji.

REKLAMA

Operacja została przeprowadzona we współpracy wojsk nigeryjskich i kameruńskich. Żołnierze szturmem zdobyli wioski Malamkari, Amchaka, Walasa i Gora, gdzie przetrzymywano zakładników. Wszystkie te miejscowości znajdują się w północno-wschodnich dystryktach, które są zamieszkane przez bojowników Boko Haram.

Uratowani ludzie otrzymali stosowną opiekę w jednostce wojskowej - mówi oficjalne oświadczenie.

Zobacz również: *Adam Nawałka pod wrażeniem Nigerii *

Boko Haram słynie z uprowadzania kobiet i dzieci. Bojownicy militarnej organizacji religijnej porwali ponad 1000 nigeryjskich dzieci od 2013 roku. O tych radykalnych muzułmanach zaczęto mówić szerzej, po tym jak porwali 276 dziewczynek ze szkoły z internatem w Chibok w 2014 r.

Część z porwanych uczennic uwolniono w zeszłym roku. To efekt negocjacji z nigeryjskim rządem, które mogły zakończyć się wyzwoleniem wszystkich niewolnic. Niestety w ostatnim miesiącu doszło do kłótni między liderami terrorystycznej organizacji, co przerwało rozmowy o wypuszczeniu pozostałych dziewczynek. Nie wiadomo jeszcze czy wśród wyzwolonych w poniedziałek zakładników znajdowały się dzieci z Chibok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij