Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Nowe wojsko Macierewicza to armia bezrobotnych

118
Podziel się

Niewykwalifikowani, słabo zarabiający i bezrobotni zgłaszają się do Wojsk Obrony Terytorialnej. W dodatku chętnych jest niewielu. Ale MON stara się za wszelką cenę uzbierać obiecaną liczbę żołnierzy.

Nowe wojsko Macierewicza to armia bezrobotnych
(PAP, Leszek Szymański)

Zgłosiło się około 100 kandydatów, z których większość to bezrobotni - komentuje major Cezary Pązik z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu.

Rekrutacja wygląda podobnie w całym kraju. Nie wiadomo więc, czy 50 tys. żołnierzy uda się zwerbować.

Kokosów z tego nie ma, ale niewiele trzeba robić. Tylko za gotowość do służby żołnierze WOT dostaną 300 zł miesięcznie i dodatkowe 200 za udział w przeprowadzanych raz w miesiącu szkoleniach. Te trwają 2-3 dni. Takie kwoty nie skusiły specjalistów, a głównie osoby, które nie radzą sobie na rynku pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jednostki WOT mają być w każdym powiecie. Ich zadaniem ma być gotowość do niesienia pomocy w działaniach bojowych i zagrożeniach kryzysowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(118)
Jaruzelski
2 lata temu
Takich nam trzeba, lekko niedorozwiniętych, absolwentów co najwyżej czterech klas szkoły podstawowej, bezrobotnych! Uzbroimy ich w najnowszej generacji broń automatyczną, i oddamy pod rozkazy kaprala (7 klas szkoły podstawowej), porucznika (2 klasy byłego gimnazjum), pułkownika (technik budowlany).
Felek
5 lata temu
Gdzie Antoni Macierewicz mógłby uciekać po przergranej wojnie. Niemcy i Francuzi go nie przyjmą. Chyba uciekłby do Argentyny lub Chile.
joshua
5 lata temu
W USA jest gwardia narodowa i jest ok. Może nie są za mocni, ale wszystko zależy od ilości szkoleń. Nasi żołnierze amatorzy to też szału nie ma. Przeciętny farmer w teksasie więcej strzela z różnego typu broni niż nasi żołnierze.
zolhan
5 lata temu
poswiecic w razie czego zycie badz stac sie kaleka za 500zl miesiecznie to chyba wolontariat samobojcow
sfdgkj
5 lata temu
Oooo! za to bandyci z Po tworzyli miliony bezrobotnych i w dodatku okradzionych polakow chocby przez bandytow z amber srold ubezpieczonego przez rudego bandziora i wsi...owych zdrajcow takich do BULU i to jest ok? jak widac pismaki to judasze za srebrniki lewackie
moreno
5 lata temu
PiS wygrał dzieki agitacji wyborczej proboszczy w kosciołach gdzie instruowano pod groźbą cięzkiego grzechu niekumatych wiernych jak maja głosowac.Wygrali takze dzieki młodym którzy zamiast głosować chocby na Palikota woleli imprezować po klubach i u kumpli.
pilot
5 lata temu
Zaczyna się !!. To jest do przewidzenia , że WOT to będzie jeden z największych niewypałów pisu. Przeżyłem już ligę obrony kraju, ligę przyjaciół żołnierza, służbę polsce, militaryzację energetyki, przedmiot przysposobienie wojskowe, wojskowe szkolenie studentów. I nic to nie dało poza ogromnymi kosztami i mniej lub bardziej wesołymi sytuacjami, które głównie polegały na ośmieszaniu bo nic mądrzejszego nie można było wymyśleć
Pisze Jak Uwa...
5 lata temu
Napisali nasi kochani komunisci. Którzy nawet armi nie potrafili ogarnąć i kupowali stary złom od niemcow.
trel
5 lata temu
Uwielbiam teksty o ludziach w stylu: nie radzą sobie na rynku pracy...No tak radzą sobie tacy jak Rózia Rzeplińska, czy Zosia Komorowska. Ci ludzie na pewno nie zgłoszą się do wojska.
anty
5 lata temu
Podpiszcie cyrograf za 500 tylko gorej będzie później jak przyjdzie iść do sprzątania po powodzi za pincet lub na konkretną wojne- kontrakt podpisany
obywatel
5 lata temu
Gdy zaistnieje potrzeba działania tej formacji będzie potrzeba dużej ilości żandarmerii żeby pozbierać to pospolite ruszenie zgodnie z polskimi realiami .
das
5 lata temu
niewykwalifikowani ??? Nie ma raczej technikum o profilu wojskowym. Bezrobotni dlatego, że właśnie teraz idą do pracy bo to tez praca to tak jakbyśmy wzięli firmę x która zatrudnia bezrobotnych bo chyba nie zatrudnia się osób pracujących w innych firmach. Nie znoszę rządów PiS ani tego całego psycho ale akurat ten artykuł jest beznadziejny.
Kangoor
5 lata temu
Jakoś bardziej szanuję tych "niewykwalifikowanych-bezrobotnych" wstępujących dobrowolnie w szeregi Obrony Terytorialnej niż "wykształconych-profesjonalistów" piszących antypolskie paszkwile na żądanie niemieckiego właściciela portalu. Gdybyście choć raz napisali prawdę, to wtedy moglibyśmy podziwiać jak Wy radzicie sobie z poszukiwaniem pracy na tym "trudnym" rynku. GW zwalnia. Może część redaktorów znajdzie miejsce w :natemat, Onet lub Newsweeku. Czy WP.pl przyjmie choć ułamek uciskanych przez "kaczyzm" ofiar nagonki medialnej IV RP?
Wariaci z psy...
5 lata temu
My kochamy Macierewicza i wyborców PiS bo są tacy jak my.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić